Skocz do zawartości
KBJ

OZNACZENIA PÓŁOSI, RÓŻNICE I DOBÓR DO DANEGO MODELU

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Po przeczytaniu wielu wątków dotyczących półosi nie znalazłem czytelnego opisu systemu oznakowania i dopasowania półosi , w związku z tym pozwoliłem sobie na założenie nowego tematu aby ktoś kompetentny z forum  wyjaśnił w jaki sposób należy odczytywać numery części  i je  dobierać do danego modelu. Sprawa dotyczy doboru półosi i oznaczeń nadawanych przez producenta.

Uszczegółowiając sprawa dotyczy doboru półosi do mojego auta poniżej informację dotyczące auta ;

VW Passat B5 Kod silnika AFN moc 81 KW, skrzynia automatyczna czterobiegowa.

Po lekturze form , lekturze innych opasów na intrenecie, wizyty i rozmowy w ASO VW, po lekturze ofert sprzedaży  na ALLEGRO,  dotyczących tematu oznaczeń i doboru półosi, mam totalnie sprzeczne informację i  nieład informacyjny 

Konkretnie poszukuję półosi do swojego samochodu (lewej), oznaczenie na moich półosiach z umieszczonych na nich naklejkach jest następujące ; oś lewa  8D0407271BP, oś praw 8D0407272BP i wszystko jasne , ale czytając dane informacyjne sprzedawców półosi na allegro wyłaniają  się następujące informację , a mianowicie że przedmiotowa moja lewa oś o nr z naklejki (8D0407271BP) była montowana do różnych modeli samochodów z grupy VAG i miała różne oznaczenia (przykładowy link do aukcji  sprzedawcy i zawarty w nim w przykład dopasowani oś do różnych modeli;  https://allegro.pl/oferta/gsp-polos-napedowa-audi-10025032911 )  informacyjnie dodam że po wizycie w autoryzowanym serwisie VW dowiedziałem się że numer osi pochodzący z mojego auta pasował tylko do dwóch modeli  w grupie VW , podając mi dodatkow całkiem inne numery niż numer odczytany z mojej półosi .

W związku z powyższym prosiłbym o pomoc w doborze osi i wytłumaczeniu mi enigmatycznego sposobu oznaczeń dokonanego VW , jak należy te oznaczenia odczytywać.

Na chwilę obecną po trzydniowej lekturze przedmiotowego tematu dochodzę do wniosku że niby uporządkowany świat cyfrowych oznaczeń części samochodowych ( tym bardziej niemiecki ) jest bardzo niezrozumiały

Jeżeli  nowy temat zamieściłem w złym dziale to prosiłbym administratora o przekierowania ponieważ po raz pierwszy składam na tutaj prośbę o pomoc.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, w Vagu niektóre części poprostu trzeba wymontować, wymierzyć, wziąć w łapę i kupić identyczną porównując parametry i wymiary na żywo. Tyle mogę powiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności