Skocz do zawartości
TPawel

Osłona silnika.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Czy Wasze 1,8tsi również nie mają osłony pod silnikiem?  Zdziwiło i zmartwiło mnie to jak zobaczyłem że u mnie nie ma i dlatego silnik się bardzo brudzi i kurzy. Jeszcze bardziej zdziwiło mnie to że jak zadzwoniłem do ASO to mi powiedzieli że benzynowe nie maja tego fabrycznie. :( mam tylko tyle co na zdjęciach. Zawsze myślałem że to powinno być zabudowane dalej a do zmiany oleju klapka. 

pozdrawiam

IMG_20210415_092813843.jpg

Edytowane przez TPawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2.0 TSI to samo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5 tsi też taka krótka  ale na allegro kupiłem naprawdę porządnią z kompletem spisek i śrubek.

Nie jest to chamski gruby plastik które zaraz pęknie tylko z takiego samego materiał  zrobiona co ta krótki oryginalna. 

Montaż jest banalne prostu wszystkie otwory w samochodzie są nic nie trzeba wiercić. 

 

Screenshot_20210416-101534_Allegro.jpg

Edytowane przez Kucharp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też pomyśleć o osłonie stalowej. Są takie do passata b8, ale pewne wątpliwości budzi brak w nich nawiewów. Jednak w dwóch wcześniejszych autach założyłem metalowe osłony i przyznam, że na drodze z koleinami albo w twardym śniegu znacznie poprawia to pewność siebie. Słyszysz bum, jakby się pół auta urwało, a to tylko ryska na osłonie. Do passata są z blachy 2mm. Ja miałem 3mm (stal) i 6mm (alu) i przy takiej można auto podnieść żabą za osłonę bez jej uszkodzenia (nie wiem jak z tą 2mm do passata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polcar/Rafcar 55zl i 65zl (jakaś lepsza)  osłona, ale bez śrub i spinek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteście pewni, że to dobry pomysł? Nie będzie się silnik przegrzewał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o stalowej podnosiłem ten problem. Sam silnik pewnie się nie przegrzeje, ale chłodzenie oleju i skrzyni będą gorsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o osłonę zadałem bo jak kupiłem używany samochód to dopiero na drugi dzień zacząłem się zastanawiać dlaczego 5 letni samochód ma tak brudna pod maską. U Was przy tej małej osłonie też jest tak brudno? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest dosyć brudno. Czasami mam nawet brudną maskę od spodu po tym jak woda jakoś odbiła się od kół/jezdni przeleciała przez całą komorę silnika i wylądowała na wygłuszeniu maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie też tak to wygląda. No i oczywiście sporo pisku leży tu i ówdzie ale to już pewnie zależy po czym samochód jeździł. Mam nadzieję że to ostatecznie dobry zakup. Bo w pewnym momencie to już się zastanawiałem czy nie miał kręconego licznika... Ze np gość po zakupie zrobił 100tys km. Cofnął licznik w dziupli i dopiero pojechał na przegląd do ASO. Taka kreatywność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zmartwionym że mają zakurzone silniki , mogę podsunąć dwa skuteczne rozwiązania . Pierwsze  wstawić Wasze ikony do szczelnego pomieszczenia i wytworzyć w nim próżnię . Drugie to wszystkie skrupulatnie znalezione szczeliny uzupełnić pianką budowlaną. ????
Albo używać tego pospolitego pojazdu jakim jest VW Passat zgodnie z przeznaczeniem .... czyli jeździć i nie przejmować się . 
Na pocieszenie dla wszystkich tych którzy jednak myśleli że Passat jest czymś od czego należy oczekiwać więcej ... zdjęcie zakurzonego silnika  samochodu za milion . Przebieg 55 tys km .B86D4676-505B-401C-89AE-FE64AF5A6483.thumb.jpeg.d75247c0d3dd4b602f8106144cc30515.jpeg

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego tygodnia . Nie stresujcie się i nie szukajcie sobie problemów na siłę . Macie naprawdę fajne toczydełka . Ja mojego mam już ponad 3 lata . Jeździ, nie psuje się . Żona zadowolona... czego chcieć więcej ???

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności