Skocz do zawartości
omre

Zablokowane drzwi pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Lewe tylne drzwi zablokowane, nie można otworzyć klamką z wewnątrz i zewnątrz.

Przestała również otwierać się szyba w tych konkretnych drzwiach, słychać tylko klikniecie w silniku ale szyba stoi.

 

Passat kombi

 

Błędy z VCDS :

B1479 18 [008] - Natężenie prądu za niskie

Jednostka zamykająca centralnego zamka z tyłu z lewej strony
B12DB 29 [009] - Nieprawidłowy sygnał

Jednostka zamykająca centralnego zamka z tyłu z prawej strony
B12DC 01 [009] - Błąd elektryczny

 

Jak otworzyć drzwi w takim stanie.

Próbować ściągnąć boczek od środka czy jest może jakiś inny sposób ?

 

 

 

Edytowane przez omre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego w VW Polo parę lat temu.

Jedyna możliwość to dobranie sie do zamka od środka, czyli trzeba ściągać boczek. U mnie zamek był uwalony, trzeba było go wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuację w Octavii. Jeden z mechaników był "magikiem" i nie wiem jak, ale dostał się do zamka przez klamkę zewnętrzną. Jakoś ją zdemontował bez szkód i odblokował zamek, który trzeba było wymienić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Audi u znajomego zmienialiśmy zamek z podobnym problemem, to skończyło się na wycięciu dziury w tapicerce i rozwalenie zamka za pomocą długiego przecinaka i młotka.  Tapicerka używana była tańsza jak zamek, więc nie było po co się gimnastykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy taki sposób zadziała również w B8, ale w B5 działało czasem delikatne uderzanie w drzwi z zewn. na wysokości zamka. Najlepiej boczną, zewnętrzną częścią pięści, jednocześnie otwierając auto z pilota. Oczywiście uderzać nie z całej siły, aby nie zrobić wgniecenia. Chodziło o to, że czasem zamek się przywieszał + ewentualne zimne luty. Wstrząs go pobudzał. Jak nie, to raczej zdejmowanie poszycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem od jakiegoś czasu z centralnym zamkiem Passata B5 FL. Tylko prawa strona, tylne drzwi brak reakcji na pilota i na kluczyk w zamku, ręcznie wciskam, otwieram klamką wewnętrzną, podnosi się rygiel. Jakiś czas temu jednak też zaczęły się problemy z przednimi drzwiami pasażera, czasami nie podnosił się rygiel z pilota ale z zamka już tak i przyciskiem w drzwiach kierowcy. Później przestało to też działać ale pomagało stuknięcie od zewnątrz pod klamką. Dodam że problemy te były tylko zimą i mokrą jesienią. Niestety odkładałem za długo czas rozbiórki drzwi i naprawy zamka. Teraz zamknęły się na amen i dłuższy czas już nie mogę otworzyć ich.

Wczoraj ściągnąłem tylne drzwi, zdjąłem zaślepkę w klamce, zrzuciłem linkę, dalej nic. I mam takie pytanie czy w tym punkcie jest sposób żeby odblokować drzwi od zewnątrz przez te otwory? Mało niestety tam widać w środku. Czy zostaje mi przecięcie metalowego rygla drzwi albo dewastacja tapicerki od wewnątrz?

Od zewnątrz nie dałem rady więc zacząłem dobierać się od środka. Udało się odkręcić śruby i uchylić tapicerkę, nie zdjąłem jej całej, nie chcę połamać niczego. Niestety nie mogę dostać się do tego cyngla w zamku który prawdopodobnie blokuje zamek, trzeba go podnieść ale nie mogę go zlokalizować. Chodzi mi o coś takiego jak na tym filmie

 

 

Da się do zrobić bez odkręcania blachy przez te otwory zaznaczone strzałkami?

drzwi.jpg

Edytowane przez satelliweb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności