Skocz do zawartości
kris185

benzyna Olej do silnika 2.0 tsi CCZB

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem od niedawna posiadaczem Passata b7 2.0 tsi 211km CCZB pytanie jaki olej zalać? 

Poprzedni właściciel jeździł na Castro EDGE 5w30, no i teraz zostać przy takim oleju czy zmienić np na motul albo valvoline lub jakiś inny.

Czy przed wymiana zrobić płukankę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie jaki robił interwał między wymianami.... olej zalej jaki chcesz.... najlepiej nowy 0w40 lub 5w30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wszystkich papierów które otrzymałem wymiany były robione co 10tyś.

Kupie 5w30 zrobię płukankę dodatkowo.

Pytam bo krążą słuchy że Castro to beee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 estrowy olej 5w40 millers , LQ , Motul 502, 505

Millers Oils NANODRIVE CFS 5w-40 NT+ Full Synthetic  - drogi w h..

quantum 5w40 - tani jak barszcz

liqui moly high tech 5w40 - średnia cena

5w30 to se możesz. a o 0w to chyba tylko w strefie zwrotnikowej przy ciągłej temp 20 stopni +, castrola omijaj

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@janekg16 a dlaczego 0w  w zwrotnikowej?? Cos chyba sie zakreciles... 

@kris185 skoro co 10-12tys.km to po co plukanke robic? Przebieg jaki jest na dzis? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na liczniku 225tyś, chyba zakupie 5w30 motula. 

Dodam,że poznaje dopiero ten silnik. W drugim aucie a6 c5 v6 2.4 znam na wylot i ole wlewam 5w40 co 8tyś tyle robie km rocznie.

 

Edytowane przez kris185

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Krzysiek, co kombinujesz jak koń pod górę. Nie wiem jaki olej leje się akurat do Twojego silnika, ale gość na tym oleju zrobił ćwierć miliona km i silnik nie rozsypał się. A najprościej popatrzeć do instrukcji obsługi i będziesz wiedział jaki olej fabryka i jej konstruktorzy przewidzieli do Twojego silnika. Jeżeli konstruktor silnika przewidział jakiś olej to po co zmieniać. Przecież tam nie pracują idioci, którzy nie wiedzą co skonstruowali. No chyba, że będziesz użytkował auto w ekstremalnych warunkach to wtedy warto zastanowić się nad dostosowaniem oleju do warunków pracy. Nawiasem mówiąc to nie lata 70' gdzie tolerancja spasowanych części mocno odbiega od obecnych technologii i tak na dobrą sprawę czego nie wlałeś to te silniki to wytrzymywały. Ktoś powiedział, że Castrol to szajs. Nie wiem jakie testy przeprowadził że wyrobił sobie taką opinię, ale ja od 11 lat jeżdżę na Castrolu Egdge LongLife 5w30 i silnik nie rozpadł się.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic niekombinuje, tylko pytam użytkowników tego silnika  co leją. 

Dziś przyjże się jeszcze raz instrukcji, nawet na korku wlewu oleju pisze castrol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz i 5w40 zalac... nie ma problemu ?

Plukanke zrob raz i zapomnij heh

Mozesz zalac Ravenol SSL 0w40 lub PMO Extreme 5w40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można zalać zamiast 5W np. 10W lub 15 W czy raczej coś się stanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jacek15210  latem to 10W czy tam 15W to luz.. ale u nas zimy są to 0W lub 5W "syntetyki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jacek15210 Ja bym nie kombinował za bardzo z parametrami zimowymi. Silnik ma pracować na takim samym oleju przez całą swoją eksploatację. A druga sprawa to rozrząd na łańcuchu i słynne napinacze hydrauliczne. 5W40 Ravenol  VST Turbo jest bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności