Skocz do zawartości
Kowal123a

[B5] FL Kontrolka hamulca ręcznego.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,  zaznaczę na początku że przeszukalem tematy na forum oraz nie tylko i nie widziałem zbyt podobnego problemu. 

Od niedawna zapaliła mi się kontrolka hamulca ręcznego oraz powiadomienie na fis bremsenfehler betribeanleitung oczywiście,sprawdziłem poziom płynu hamulcowego jest porządku na wszelki dolalem do pełna..  

VAG nie pokazuje żadnych błędów w układzie hamulcy abs,  czujniki z abs pokazuja po 1.0km/H łączy się wszystko normalnie,  nie pali się nic prócz błędu hamulca ręcznego.

Abs esp sprawne testowane podczas jazdy hamulce również jak brzytwy,  klocki odrzucam bo kontrolka od nich z tego co pamiętam jest koloru żółtego. 

Podejrzewam że może po prostu czujnik poziomu płynu hamulcowego nawalil ale mam nietypowy zbiorniczek , nie jest to ten okrągły tylko na czarną wtyczkę podłużny,jest wiele droższy i tylko aso.  

Po zmostkowaniu kostki zero reakcji pozatym nie wiem jak działa ten czujnik.

Prosił bym o poradę oraz gdyby ktoś wiedział jak sprawdzić w domowych warunkach czy to czujnik płynu hamulcowego nawala bądź czujnik ręcznego.

Oraz schemat dokąd idą wtyczki od tych czujników w aucie chciałbym przedzwonic wtyczkę aby odrzucić przerwanie.

Dodam że czujnik stopu nad pedalem hamulca sprawny.

W bezpiecznikach nic nie znalazłem pomocy ponieważ dostaje szału od tej kontrolki oraz nie przeszedłem przeglądu i muszę to w 2 tygodnie naprawić pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności