Skocz do zawartości
Dancho

Ogromne spalanie w trybie miejskim i mieszanym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pomóżcie bo już nie wiem co robić. Od kilku miesięcy moja B5 po liftowa ( 2003 r.  1.9 TDI.  101 km. ) Pali dużo w mieście i w cyklu mieszanym a mianowicie ok. 14 litrów. Jestem po wymianie rozrządu ale już wiem na pewno bo byłem u kilku nieznajomych sobie mechaników i wszyscy jednogłośnie potwierdzali że to nie rozrząd jest przyczyną,nikt z nich natomiast nie może znaleźć odpowiedniej przyczyny. Jeszcze pół roku temu jeździł i spalał normalne dla mnie ilości ropy (ok. 7L. W mieście) a w chwili obecnej po długiej jeździe po mieście te spalanie spada ale kiedy tylko stanę na postoju to z minuty na minutę te spalanie znowu rośnie.Dziś udało mi się zejść do 9.2 ale kiedy tylko zajechałem pod dom passat standardowo już po dwóch minutach pokazywał coraz większe spalanie.zy może mnie tylko komputer przekłamywać i nie jest to nic poważnego? Pomocy,w was nadzieja.dzieki i pozdrawiam serdecznie 

Dodam tylko że kiedy wyjeżdżam za miasto spalanie spada nawet do 4,6L ale kiedy wjeżdżam do miasta automatycznie rośnie każdorazowo. Nie za każdym razem jest to bagatela 14 litrów ale 11 czy nawet 10 to też dużo. Na postoju jest 1.2L. Ewentualnie 1.0L.

Edytowane przez Dancho
Za mało danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowe na postoju za duże, gdzieś koło 0,7 powinien pokazywać. Rzeczywiste spalanie to tylko tankując pod korek bo komp też potrafi przekłamać.

Pierwsze co to trzeba podłączyć pod komputer.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności