Skocz do zawartości
Gość pannonia

sprężarka klimy - jak wymienić łożysko koła pasowego

Rekomendowane odpowiedzi

wyczytalem ze przy zakladaniu nowego lozyska trzeba zrobic zabezpieczenie punktakiem na lozysku..aby sie nie cofalo(?) ocb?

Wymieniałem to łożysko i żadnego zabezpieczenia punktowaniem nie trzeba robić, łożysko jest tak szerokie że tak szybko nic go nie ruszy... a punktowanie jak już to się robi albo na wałku albo na bieżni otworu w które jest wciskane łożysko i to tylko wtedy kiedy ten wałek lub bieżnia są tak wytarte że łożysko wchodzi bez żadnych oporów...może sie tak przydarzyć że łożysko sie zatrze i obróci się w jego mocowaniu i wtedy takie napunktowanie ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) tyle chcialem wiedziec

mam nowe wiec zabieram sie za montowanie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie-dziwna sprawa.

Tata w swoim B4 wymienial ostatnio łożysko w sprężarce wg.forumowego manuala i po złożeniu nie załącza sie sprężarka.AC I obieg zamkn.sie zapala,a sprzęgiełko nie rusza.

jakies sugestie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na cewce sprężarki jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa rozwiązana,jakaś mysza przegryzła przewody od termosensora i kierunkowskazów bocznych przy podszybiu.po naprawie instalacji klima działa.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Mam pytania odnośnie sprężarki bo dzisiaj coś mi się zaczęło dziać z klimą

Mianowicie

1.po załączeniu sprężarki bardzo mocno spadają obroty silnika, nawet trzymając go na troche wyższych obrotach słychać że go mocno obciąża

(sprężarka troche głośniej chodzi ale z tego co tu wyczytałem to może te łożysko pada)

2.chciałem sprawdzic olej ale kiedy popuściłem śrubke tą z góru do wlewania oleju to w komorze olejowej było ciśnienie i to nie małe

3.jakie są objawy zatkanego układu, bo tak mi przyszło też do głowy że może sie coś przytkało że ta sprężarka ma tak ciężko i jest ciśnienie w oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprężarka troche głośniej chodzi ale z tego co tu wyczytałem to może te łożysko pada

łożysko które niby pada to bedzie charczeć gdy klima wyłączona-bo wtedy sie obraca, przy załączonej klimie to łożysko teoretycznie nie pracuje.

1.po załączeniu sprężarki bardzo mocno spadają obroty silnika, nawet trzymając go na troche wyższych obrotach słychać że go mocno obciąża

No tu może być problem...sprężarka ,ciśnienie freonu itp.itd.

2.chciałem sprawdzic olej ale kiedy popuściłem śrubke tą z góru do wlewania oleju to w komorze olejowej było ciśnienie i to nie małe

Bo olej miesza sie z freonem i tak ma być....

jakie są objawy zatkanego układu, bo tak mi przyszło też do głowy że może sie coś przytkało że ta sprężarka ma tak ciężko i jest ciśnienie w oleju

Pytanie kiedy było cokolwiek robione przy klimie bo zaleca się co parę lat wymienić osuszacz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za konsultacje "LEBOW"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam troszkę inny problem padł mi kompresor klimatyzacji jest gdzieś w poznaniu regeneracja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam troszkę inny problem padł mi kompresor klimatyzacji jest gdzieś w poznaniu regeneracja??
skoro padł sam kompresor to szukaj używki sprawnej nie ma sensu regenerować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tarnowie Podgórnym jest zakład który to robi, ale czy dobrze to nie wiem (ulica 28 Października)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wymieniłem łożysko wg. opisu ale po wymianie nie załącza kompresora napięcie dochodzi do elektromagnesu czynnik jest.

Auto dałem do serwisu klimy i stwierdzili że sprzęgło było źle złożone ? podkładki były nie podłożone tam gdzie powinny i przetoczyli tarcz sprzęgła i skasowali 250zł

 

Przecież nie można pomylić gdzie przychodzą podkładki są tylko na wałku kompresora u mnie była 1szt i ją założyłem później przychodzi tarcz sprzęgła i przykręca się śrubą centralną i nic więcej nie rozkręcałem to co mogłem pomylić ? czytałem trochę i jeśli przetoczyli mi tarcz sprzęgła to powinni wyregulować luz między kołem a tarczą więc podłożyli inne podkładki jest to możliwe że po wymianie łożyska coś się przestawiło że nie załączało kompresora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto dałem do serwisu klimy i stwierdzili że sprzęgło było źle złożone ? podkładki były nie podłożone tam gdzie powinny i przetoczyli tarcz sprzęgła i skasowali 250zł

Za wiele pewnie konstrukcja sprzęgła nie zmieniła sie od B3 do B6 ale jeśli sprężarka była wyjęta aby poprawić montaż sprzęgła to cena jaką zażądali nie jest wygórowana.

Budowa sprzęgła jest raczej prosta, skomplikowane jest dość często zdjęcie koła pasowego.

Wymieniałeś łożysko na wyjętym kompresorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem na aucie ale to było w OCTAVI I co rozłożyłem to złożyłem tak jak było. wymieniałem łożysko bo trochę szumiało po złożeniu klima nie załączała napięcie dochodziło do kompresora ale nie pracował więc nic nie robiłem bo może nie było gazu więc dałem do serwisu bosch żeby sprawdzili wszystko i koleś powiedział że przetoczyli tarcze, bo była przypalona w jednym miejscu i że było źle złożone sprzęgło na pewno zrobili coś jeszcze bo przed całą operacją klima działała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie. a dlaczego nie piszesz w dziale B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bodek1

Panowie, u mnie klima w B4 zalacza się i wszytko jest ok, ale gdy silnik przekroczy 2000obr/min nie chłodzi (wyłącza się sprężarka). Dopiero po wyłączeniu silnika można znów włączyć klimę. W praktyce przekłada się to na to, że aby chłodzenie było nie można jechać szybciej niż około 100km/h - trochę cienko. Jakieś sugestie co jest nie tak ? Zaznaczam, że czynnik był wymieniany niedawno ale poza tym od lat nie było tam nic grzebane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łożysko które niby pada to bedzie charczeć gdy klima wyłączona-bo wtedy sie obraca, przy załączonej klimie to łożysko teoretycznie nie pracuje.
Panowie a co to może być jeśli po włączeniu klimy zaczyna charczeć,szumieć a jak klima wyłączona to jest niby cisza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to może być jeśli po włączeniu klimy zaczyna charczeć,szumieć

Musisz sprawdzić czy samo sprzęgło sie nie ślizga na kole pasowym, sprawdź też łapiąc ręką za koło sprzęgła czy kompresor ma luz lub czy słychać jakieś dziwne dźwięki jak kręcisz za koło sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz sprawdzić czy samo sprzęgło sie nie ślizga na kole pasowym, sprawdź też łapiąc ręką za koło sprzęgła czy kompresor ma luz lub czy słychać jakieś dziwne dźwięki jak kręcisz za koło sprzęgła.
Dzięki Włodek :) postaram się to jakoś sprawdzić w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by faktycznie była wina sprzęgła to mam na zbyciu razem z kołem i na paski klinowe i na rowkowy.

Konkretnie do Sandena.

Jak sie okaże że bebechy kompresora siadają to będzie krucho.

W środku są igiełkowe łożyska, które się mogą zatrzeć ale wtedy to lepiej szukać nowego lub tłoczki uderzają o zawory , też tylko wymiana....

Nie wierzcie w zadne regeneracje, to jedna wielka bzdura, kompresor jest tak zbudowany ze tylko uszczelniacze można zregenerować-czytaj wymienić... zatarcie tłoczków lub przytarcie łożysk igiełkowych i kompresor na złom.

P.S.

Nawet w igła stanie mam kompresor do VR6 , tych do lipca '92.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności