Skocz do zawartości
Michal Sz

Kręci nieregularnie po wymianie rozrządu i uszczelki napinacza

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.

Posiadam 1.8 adr 125km. Wymienilem w  nim rozrzad wraz z pompą oraz uszczelniacze wałków i uszczelki napinacza łańcucha rozrzadu. 

Po skreceniu wszystkiego, ustawieniu na znaku walu głównego, walka z pokrywą oraz dwóch wałków od strony łańcucha rozrzadu silnik dziwnie kręci.

https://youtube.com/shorts/T8xCBn6KYYM

Nie chce nim dalej kręcić, aby czegoś nie spartolić, widać, że coś mu przeszkadza przy pełnym obrocie. 

 

Walki były dokrecane z siłą 10nm, głowicy nie odkrecalem. 

Pomiędzy walkami na łańcuchu rozrzadu jest 16 ogniw (od znaku do znaku) 

 

Pytanie do Was, co to może być? Czy może coś się w silniku zepsuło gdy skrecalem? 

Niestety obd u mnie nie działa. 

 

Proszę o poradę, pierwszy raz wymienialem w nim rozrzad. Może mam dalej kręcić aż zaskoczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę kompresje na cylindrach i wszystko opisze.

zmienię przy okazji świece na nowe.

 

Zastanawiam się, czy nie jest to wina rozrusznika? Może bendix nie wchodzi dobrze na koło zamachowe?

Mam wyzwanie i mam nadzieję, że uzyskam pomoc doświadczonych ludzi - czyli was! Nie chce ściągać go do mechanika ?

Jedni układają puzlee, inni idą biegać, jeszcze inni pić, a ja się odstresowuje remontując mojego b5 :)

 

Sprawdziłem kompresję, wszystko jest w normie powyżej 7.5 Bara.

Zastanawia mnie jedno- czy mogło się tak zdarzyć, że przekrecilem rozrzad o 180 stopni? 

 

Jaki może być tego objaw?

 

Gdzie mogę znaleźć informacje co robi tłok i zawory w momencie obrotu? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności