Skocz do zawartości
krs1973

Haczące biegi - manualna skrzynia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim dwumiesięcznym Passacie od samego początku mam problem z haczącymi biegami. Problem występuje przy każdym biegu – od 1 do 6 i wstecznym. Przy czym zdarza się, że dany bieg wchodzi idealnie, lekko i precyzyjnie, a zdarza się, że ten sam bieg za chwilę wchodzi z mniejszym lub większym oporem, czasami trzeba naprawdę mocno „dopchnąć” lewarek.

Nie ma znaczenia, czy silnik pracuje czy nie. Nie ma znaczenia temperatura zewnętrzna. Nie potrafię znaleźć żadnej prawidłowości.

Oczywiście zgłosiłem problem w ASO. Serwis wyregulował cięgna, ale niewiele się zmieniło. Wróciłem z problemem i zdecydowano o …. wymianie skrzyni biegów. Subiektywnie jest trochę lepiej, ale niestety dalej nie tak jak powinno być. Podsumowując – jeżdżę nowym samochodem i szarpię się z lewarkiem ☹

Czy ktoś ma podobny problem? A może ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna? Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam automat więc nie , pomogę , lecz jak masz nową skrzynię i dalej nic to stawiał bym na sprzęgło , lub mechanizm wykonawczy sprzęgła 

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Spróbuję to zasugerować w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2021 o 19:13, krs1973 napisał:

Czy ktoś ma podobny problem? A może ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna? Będę wdzięczny za pomoc.

U mnie haczy 4 bieg. Zgłaszałem przy okazji naprawy czujnika parkowania, ale poprosili żeby dać jeszcze szansę, bo się "pewnie wyrobi". 5000km i póki co jest jak było - jeśli nie użyję odpowiedniej siły przy zmianie, zatrzymuje mi się w pozycji w pół do cztery - uczucie po puszczeniu sprzęgła delikatnie mówiąc nieprzyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dzieje się tak za każdym razem? Czy bywa że wchodzi gładko i precyzyjnie?

Bo tak to właśnie wygląda u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie kody skrzyń manualnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze odczytałem z wlepki, to UEU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krs1973 to ta nowa skrzynia MQ281

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to może być źródłem kłopotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim po przejechaniu 2000km prawie już się wszystkio ułożyło. 1.5 TSI 150km

Na początku była tragedia. 4 wyskakiwała  bo ciężko było ją włożyć do końca a 1 i 3 tylko ciężko wchodziła. 

Daj mu czas. 

Edytowane przez Kucharp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lutym/marcu do firmy kupiliśmy 2 sztuki Skody Octavii 4gen i w jednej już wymieniliśmy skrzynie na gwarancji ?

Druga chodzi bez zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja po ok 12 tys przebiegu zaczęła się uspokajać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo. Już po wyjechaniu z salonu pojawił się problem z biegiem 3 i 4. Wróciłem tam po kilku dniach i serwis podregulował linki. Niewiele to dało i nadal często biegi nie wchodziły precyzyjnie.

W tej chwili po przy przebiegu 4 tys. km bieg 3 sie uspokoił i wchodzi prawidłowo, natomiast 4 nadal lekko haczy lub czasami nie wskakuje do końca i potrafi zgrzytnąć. Mam nadzieję, że się to jeszcze ułoży. Na sucho biegi wchodzą normalnie, tylko w czasie jazdy jest problem. Zauważyłem, że problem występuje najczęściej zaraz po ruszeniu (na zimnym silniku/skrzyni), natomiast w miarę rozgrzewania nieco się zmniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam bierze sprzęgło ??? wysoko czy nisko ??? Mój ma tak od nowości że wysoko i trzeba gazu dużo bo skubany gaśnie . Z dwójki nie ma szans ruszyć jak się wolno toczy bo zgaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie jestem po wymianie skrzyni biegów. 

Wytrzymała 12tys.

Pojechałem do serwisu żeby sprawdzili co to za dziwny dźwięk słychać na wolnych obrotach który po wciśnięciu sprzęgła cichnie. 

A oni że z skrzynia do wymiany. 

Tak że tego. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że faktycznie te skrzynie są jakieś wadliwe skoro wielu użytkowników ma podobne problemy.

Pół biedy jak skrzynia się rozwali na gwarancji...  Oby ta nowa działała prawidłowo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz częściej się słyszy o wadliwych skrzyniach o dziwo manualnych. Nie tylko zresztą w grupie VW , ale i inne marki mają podobne problemy.

Kiedyś skrzynia manualna to był wytwór praktycznie bezawaryjny i bezobsługowy. Tani w zakupie na rynku części używanych. Jedyne awarie to połamana obudowa podczas wypadku.

Teraz to powoli automaty zyskują taką opinię. 

Ostatnio znajomy mechanik opowiadał jak zmieniał pierwszy raz dwu masę w B8 2,0 tdi 150 km.  Dodam że w DSG już zmieniał chyba z kilka sztuk, której cena jest identyczna jak w B7 i bez problemu osiągalna czy w necie ,czy to w sklepach motoryzacyjnych na zamówienie.

Jak się okazuje to do manuala tylko serwis w cenie z kosmosu. Cena za całe sprzęgło z DM wyszła tyle co za 3 szt. do DSG z wolnego rynku, bez sprzęgła ,bo w DSG ono nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności