Skocz do zawartości
Gość lospuperoz

dziwny przycisk

Rekomendowane odpowiedzi

_scalone

Scaliłem, bo to jedyny post z fotką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to wyłącznik kontroli wnętrza i jest on związany z alarmem.

Pozostawiając jakieś osoby w aucie (np. dzieci) i zamykając centralnym zamkiem włączamy alarm. Żeby alarm się nie wzbudził w wyniku poruszenia się we wnętrzu nalezy przed wyjściem nacisnąć ten przycisk. Wyłączenie kontroli wnętrza deaktywuje się z chwilą wyłączenia alarmu.

Jest to dokładnie opisane na 36 stronie instrukcji obsługi w dziale Otwieranie i zamykanie pkt. Zdalne sterowanie radiowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to w takim razie chyba nie dziala bo nie idzie tego czujnika wylaczyc nie wazne jaki i kiedy wciskam dioda w tym przycisku tez mi nie swieci. Pozdro

Edytowane przez plastikbiker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie świeci cały czas dioda, nie ważne czy wyłączony czy włączony, a najlepsze jest jeszcze to, że mi alarm nie działa jak włącze/wyłącze ten czujnik ruchu.

Coś może nie hula ? Jak to sprawdzić ? Próbowałem już w środku się wiercić i ruszać włączając i wyłączając czujnik i kupa !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie świeci cały czas dioda, nie ważne czy wyłączony czy włączony

Według instrukcji:

"Lampka w przycisku świeci się zawsze, jeżeli samochód jest odblokowany".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jak mogę się podpiąć pod rozmowę to chciałem zapytać czy we wszystkich B5 3b są seryjnie montowane alarmy i jeżeli chodzi o ten przycisk na słupku środkowym przy fotelu kierowcy to u siebie nie mogę go znaleźć - to chyba nie mam alarmu. Ale zastanawia mnie jeszcze czerwona mrugająca po zamknięciu dioda na drzwiach kierowcy przy ryglu i chciałem zapytać czy to tylko atrapa czy coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz tego przycisku, to znaczy że niema w aucie "ochrony" wnętrza, a alarm raczej jest.

Ale zastanawia mnie jeszcze czerwona mrugająca po zamknięciu dioda na drzwiach kierowcy przy ryglu i chciałem zapytać czy to tylko atrapa czy coś więcej?

Tam masz odpowiedź --->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15057&highlight=czerwona+dioda+drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to w takim razie chyba nie dziala bo nie idzie tego czujnika wylaczyc nie wazne jaki i kiedy wciskam dioda w tym przycisku tez mi nie swieci. Pozdro

 

u mnie to samo w ogóle nie świeci i nijak się nie daje przełączyć a dodatkowo jak się zamknę w środku z pilota to nie mogę otworzyć żadnych drzwi !!! ani przycisk do otwierania drzwi nie działa ani klamkami się nie da... to chyba coś nie tak jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie to samo w ogóle nie świeci i nijak się nie daje przełączyć a dodatkowo jak się zamknę w środku z pilota to nie mogę otworzyć żadnych drzwi !!! ani przycisk do otwierania drzwi nie działa ani klamkami się nie da... to chyba coś nie tak jest :/

To chyba dobrze działa, nie uważasz? Zamykasz z pilota (zakładamy że nikogo nie ma w aucie) i jeżeli ktoś wybije szybę (nie daj Boże) to będzie próbował pociągnąć za klamkę lub przyciskiem z panelu i mu to g. da, bo drzwi są zaryglowane (podwójne ryglowania). Super myśl techniczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawia mnie jeszcze czerwona mrugająca po zamknięciu dioda na drzwiach kierowcy przy ryglu i chciałem zapytać czy to tylko atrapa czy coś więcej?

Taaa - to jest sygnał (znak) dla ewentualnego złodzieja, że jak ruszy za klamkę to jemu wybuch urwie łapę a tobie drzwi w samochodzie. Ale chyba lepsze to - niż całkowita strata auta. :kwasny:

Ludzie - ile jeszcze takich tematów będzie. To jest kolejny z rzędu. Zacznijcie używać SZUKAJ-ki ;)

 

Duży - jest już taki wątek od dawna. Sam chyba nawet wklejałem tam fotę tego nieszczęsnego przycisku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba dobrze działa, nie uważasz? Zamykasz z pilota (zakładamy że nikogo nie ma w aucie) i jeżeli ktoś wybije szybę (nie daj Boże) to będzie próbował pociągnąć za klamkę lub przyciskiem z panelu i mu to g. da, bo drzwi są zaryglowane (podwójne ryglowania). Super myśl techniczna.

 

No w sumie chyba masz rację... słyszałem o tym podwójnym ryglowaniu ale raczej nie chciał bym żeby mnie ktoś tak podwójnie zaryglował w samochodzie jak będzie 35 stopni w cieniu... da się to podwójne ryglowanie jakoś wyłączyć i czy ma ono coś wspólnego z przyciskiem o którym mowa w tym wątku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
da się to podwójne ryglowanie jakoś wyłączyć i czy ma ono coś wspólnego z przyciskiem o którym mowa w tym wątku ???

O ile mi wiadomo, nie da się tego podwójnego ryglowania wyłączyć (jakoś mi to nie przeszkadza). A ten przycisk jest od wyłączenia czujników ruchu we wnętrzu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybaczcie, że odświeżę wątek ale mam podobny problem przełącznik jest ale dioda nie świeci (tak jak by były wyłączone czujki). Jak się zamknę w samochodzie i ruszę to alarm się nie wzbudza, jak zrobić, żeby załączyć czujki ?? (pstrykanie przełącznikiem nic nie daje) a chciałbym mieć działający alarm!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przełącznik jest ale dioda nie świeci (tak jak by były wyłączone czujki). Jak się zamknę w samochodzie i ruszę to alarm się nie wzbudza, jak zrobić, żeby załączyć czujki ?? (pstrykanie przełącznikiem nic nie daje) a chciałbym mieć działający alarm!

U mnie dioda też nie świeci a czujniki działają bez zastrzeżeń. Podłącz autko pod VAG-a i sprawdź czy czujniki przypadkiem błędów nie mają.

A ten włącznik jest tylko do deaktywacji czujników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może VAGiem je uruchomisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki teraz bede musiał kogos z VAGiem znaleść no ale zawsze to jaki dobry początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mimo że dioda nie działa w przycisku wszystko działa jak powinno :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po skanowaniu autka wyskoczyło Mi coś takiego

 

Address 46

Controller: 1C0 959 799 A

Component: 1P Komfortgerát HLO 0003

Coding: 00066

Shop #: WSC 05311

1 Fault Found:

01135 - Interior Monitoring Sensors

36-10 - Open Circuit – Intermittent

 

Czy mogę prosić o pomoc (jestem początkującym użytkownikiem passata)

Wiem ze kod błędu 1135 Czujniki kontroli wnętrza pojazdu

Co to znaczy jaki to może być problem?

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne przerwany obwód w przewodach idących do czujników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DSC02075.jpgW temacie przycisku ale pod lewarkiem biegów bez diody i bez tchnienia nic nie robi nic nie zmienia (chyba) może ktoścoś wie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności