Skocz do zawartości
Lynx

B5 1.8t AWT - problem z ładowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Od paru dni mam problem z ładowaniem w moim VW, które występuje tylko na "ciepłym" silniku. Po nocy lub kilkugodzinnym postoju ładowanie działa bezproblemowo i nic się nie dzieje (prąd ładowania pod mocnym obciążeniem 13,7V). Problemy zaczynają się gdy zgaszę silnik i odpalę go ponownie po kilku minutach. Po odpaleniu nie ma ładowania i pali się kontrolka - dopiero po przejechaniu pewnej odległości lampka gaśnie i ładowanie wraca (chodź ostatnio jest coraz gorzej z tym). Czasami wystarczy przegazować chwilę i ładuje a czasami po przegazowaniu gdy obroty spadną do jałowych ładowanie znika i pojawia się kontrolka z powrotem. Po kilku godzinach problem ustępuje.

 

Jak można się domyślić zapewne jest problem z alternatorem, ale moje pytanie brzmi czy ktoś z was przerabiał już taki problem? Chciałbym spróbować się zorientować co konkretnie może być uszkodzone regulator napięcia, diody czy pasek po nagrzaniu się silnika nie zachowuje odpowiednich właściwości i się ślizga? Sam już nie wiem. Nie ominie mnie wizyta u speców od takich tematów, ale wolałbym coś jeszcze od was usłyszeć by też nie dać się naciągnąć bo niestety często słyszy się o niepotrzebnej całkowitej regeneracji alternatora a okazuje się, że jakaś pierdoła tylko padła - oczywiście jeśli sytuacja tego będzie wymagała to zregeneruję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności