Skocz do zawartości
jopstons

Wymiana rozrządu + pompa wody, B8 2.0 BiTurbo, 240 KM / 176 kW

Rekomendowane odpowiedzi

3655pln / 820€

Tyle ASO zaoferowało mi za kompletną wymianę rozrządu wraz z pompą wody. Auto ma 5,5 roku, przebieg 99000 km.

Poprosiłem o sprecyzowanie producenta pompy wody czy paska, to mnie wyśmiali i powiedzieli, że montują tylko oryginał, na co udzielają gwarancji 2 lata.

Zastanawiam się czy nie lepiej samemu kupić "gdzieś online" najlepszą markową pompę wody wraz z paskiem i co tam jeszcze potrzeba? Co warto jeszcze wymienić przy okazji?

I pytanie czy faktycznie wymieniać w ASO i mieć na to gwarancję 2 lata,  czy mimo wszystko lepiej zlecić to prawdziwym fachowcom. Bo opinię co do kompetencji pracowników ASO oceniam w skali 6/10.

Załączam naklejkę.

 

20210201_201929.jpg

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie gwarancji jak twoje cześci , pozatym rozrząd jest na 210 000 .Jak.jesteś zapobiegawczy to pasek pompy oleju 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Marek3 napisał:

Nie będzie gwarancji jak twoje cześci , pozatym rozrząd jest na 210 000 .Jak.jesteś zapobiegawczy to pasek pompy oleju 

Tak czytałem, że przy przebiegu 210 000 km, ale zwróć uwagę, że auto ma już ponad 5 lat.

Proszę o podpowiedź i sugestie, co jeszcze przy okazji wymienić?

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna pompa wody to najprawdopodobniej pompa regenerowana. Jak będziesz wymieniał w ASO to na pewno Twojej Ci nie oddadzą ;) Moim zdaniem lepiej zrobić wymianę poza ASO na markowych częściach. Na pewno będzie taniej a tak samo dobrze albo i lepiej. Przy okazji nie zaszkodzi wymienić paska napędu pompy oleju/vaccum bo koszt paska niewielki i w zależności od stanu pasek napędu osprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, michal8844 napisał:

Oryginalna pompa wody to najprawdopodobniej pompa regenerowana. Jak będziesz wymieniał w ASO to na pewno Twojej Ci nie oddadzą ;) Moim zdaniem lepiej zrobić wymianę poza ASO na markowych częściach. Na pewno będzie taniej a tak samo dobrze albo i lepiej. Przy okazji nie zaszkodzi wymienić paska napędu pompy oleju/vaccum bo koszt paska niewielki i w zależności od stanu pasek napędu osprzętu.

Dzięki w sumie jestem podobnego zdania, zatem proszę o pomoc i podpowiedź gdzie kupić online i jakich producentów:

  • pompę wody
  • pasek rozrządu
  • rolki
  • pasek pompy oleju
  • i co tam jeszcze..?
Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silnikach 2.0 BiTdi rozrząd powinien być wymieniany co 120000km (w pozostałych 2.0tdi co 210000km). W moim passacie był wymieniany komplet rozrządu w ASO przy 120000km (ale to przy poprzednim właścicielu), ja go kupiłem jak miał 151000km i mimo wszystko postanowiłem wymienić rozrząd przy 160000km i dobrze zrobiłem ponieważ okazało się że ASO przy wymianie rozrządu nie wymieniła w ogóle pompy wody (elektrycznej)! Dlatego wg. zdecydowanie lepiej jeśli auto jest już po gwarancji zrobić to w dobrym warsztacie niż ufać ASO.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, michal8844 napisał:

Oryginalna pompa wody to najprawdopodobniej pompa regenerowana. Jak będziesz wymieniał w ASO to na pewno Twojej Ci nie oddadzą ;) Moim zdaniem lepiej zrobić wymianę poza ASO na markowych częściach. Na pewno będzie taniej a tak samo dobrze albo i lepiej. Przy okazji nie zaszkodzi wymienić paska napędu pompy oleju/vaccum bo koszt paska niewielki i w zależności od stanu pasek napędu osprzętu.

Oddadzą starą pompę bo już nie ma regenerowanych , vw tnie koszta po aferze 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności