Skocz do zawartości
techno100

Klapa bagażnika sama się otwiera przy wyłączeniu swiateł Sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem otóz przy mrozach i dzieje sie tak nie zawsze to klapa bagażnika otwiera się sama przy wyłączniu swiateł mijania, pozycyjnych. Gdy ją zamknę nie mozna oworzyć klapy normalnie przyciskiem zewnetrznym pod klapą nie reaguje ( jedynie z kluczka otwieranie klapy reaguje i otwiera ją) ewentualnie włacze swiatła i wyłacze i klapa się otwiera...

Dodam jeszcze ze dzieje sie tak nie zawsze ( nieraz jest wszystko normalnie tak jak powinno byc) czyli przy wyłaczeniu swiateł nie otwiera klapy i klapa działa normalnie z przycisku otwierania zewnetrznego pod klapą.

 

Na Vagu sprawdzałem to jest bład w module komf taki

01141 Włącznik otwierania klapy bagażnika - E165

27-00 - Niezrozumiały sygnał

 

Miał ktoś kiedys tak w czym tkwi problem???? Moze ktoś pomoze i miał taki przypadek

 

Pisze tutaj gdyz na forum nie moglem znalezc takiego samego problemu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetarte kable w gumowej przelotce klapy? Innego powiązania siłownika klapy ze światłami pozycyjnymi (a właściwie oświetleniem tablicy rej.) nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być zwara i obwód klapy dostanie napięcie i działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK koledzy dzieki wielkie sprawdze to ;) Niby podswietlenie tablicy swiatła ogolnie postój i normalne dzialaja i to sie wlasnie dzieje nie zawsze nieraz jest ok ale jak otwiera klape przy wyłaczeniu swiatel to wtedy nie dziala otwieranie z przycisku pod klapa na zewnatrz. Myslałem ze cos ze zamkiem dokładnie stycznikami lub jakies luty ale taczej to wykluczyć koledzy ?? gdyz własnie włacznikiem od swiatel otwiera sie ta klapa tylna ... bo nie chce tez w tym zamku grzebać i rozbierać go i sprawdzac te luty bo boje się ze nie zloze tego  zamka po rozpołowieniu i przelutowaniu czy lutów czy tam tych mikrostyków...

 

Gdyby sie tam z zamkiem działo cos  na mikrostykach czy tam na zimnych lutach to raczej nie było by tam takiej sytuacji ze otwiera sie przy wyłaczeniu swiateł ?? dobrze mysle ?? bo na pewno zaczne od kabli na tym przejsciu w tej gumie co pracuja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szukałeś dokładnie co mówi ten pierwszy błąd? Może wina jest w kostce w drzwiach kierowcy właśnie przy tym przełączniku od klapy. Tam się może coś pochrzaniło. Zdejmij boczek, odłącz go i zobacz jak wtedy klapa reaguje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie walczę z podobnym zagadnieniem, pomacałem prawą przelotkę i zamek reaguje, więc tam będzie prawdopodobnie przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam raczej przy dzwiach bedzie dobrze tam ostatnio jak zdejmowalem boczek było wszystko ok prawodopodobnie bedzie cos w tym przejsicu w klapie w kablach jak koledzy pisaliscie lub w zamku klapy mikrostyk lub luty ... tylko nie chce rozbierac tych zamków i przelutowywac tych mikrostyków lub samych lutów poprawiac bo to taki temat nie bardzo ... wogole o tym błedzie za duzo na necie nie ma własnie ;/ ;/ dziwne jest to tylko co ma do tego wszystkiego włacznik swiateł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odpiąłeś tą kostkę w drzwiach całkiem i sprawdzałeś wtedy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie sprawdzalem bo teraz akurat działa wszystko ok tak jak pisałem działo to mi sie w sobote, w niedziele poszedlem do samochodu było ok dzis było ok czyli działalo wszystko jak nalezy by musialo akurat sie to dziac zebym odłaczył.

EDIT:

Dziś własnie sie tak przydarzyło ze wlasnie nie zadziałało i sprawdziłem kolego tak jak pisales ten włacznik w drzwiach od otwierania klapy, on normalnie otwiera klape, wypiałem wtyczke i bez zmian tylko ze nie działał on wiadome... a otwieranie klapy na zewnatrz przyciskiem nad tablica rejestracyjna nie działalo i otwierał po wyłaczeniu swiateł na pozycje 0 to otwierał klape... podswietlanie tablicy , wewnątrz bagaznika wszystko dziala ok .... wiec to na pewno nie w tym problem ...

 

Ma ktos jakis schemat, zdjecie tego zamka co tam rozebrac i co przelutowac ??? dokladnie które luty bo juz nie mam pojecia ...

Edytowane przez techno100
dodatkowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności