Skocz do zawartości
maciekB8

przydławienie na drugim biegu przy 1800obr/min manual

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki dziwny objaw w swoim passacie 2016 rok 2.0 TDI CRLB manual 6 biegowy, gdy przyspieszam delikatnie i dzieje się to tylko na drugim biegu, jest odczuwalne przy 1800 obrotach przydławienie na sekunde jak by na sekunde puścił gaz i jedzie dalej, na innych biegach tego nie zaobserwowałem. Czy spotkał się już w swoim aucie z podobną przypadłością? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, też to mam, kiedyś o tym nadmieniałem z ponad 3 lata temu, w ASO też nie dostałem odpowiedzi. Przyzwyczaiłem się do tego i tyle, chyba ten typ tak ma, ale na początku miałem obawy czy coś z turbiną ale chyba program tak ma.  Masz MY 2017 czy 2016 ???

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubek197878 mój to kod. CRLB rok produkcji połowa 2016  rok ale w dokumentach mam gdzieś adnotacje że model 2017rok, dzieje się to tylko raczej jeśli delikatnie przyspieszam. Ale skoro mówisz że masz podobnie więc pewnie ten typ tak ma. A u Ciebie też jest ( mielenie ) chrobotanie tej pomy olejowej vacum ? Jaki masz przebieg ? u mnie 203000km, kupując pomyślałem że to pewnie rozrząd tak mieli pasek wymienie i będzie spokój i dopiero z forum się dowiedziałem że te pompy tak mają jedne ciszej drugie głośniej, ale u mnie jest uważam że bardzo głośno. 

Edytowane przez maciekB8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dokładnie wyprodukowany w lipcu/sierpniu 2016 i to już MY2017 ale mam dopiero 95 tyś  od nowości :). U mnie na razie cisza. A jak listwy chromowe ??? skorodowane ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem mój jest dokładnie z początku września, tyle że wersja comfortline, jeśli chodzi o listwy okienne chromowane nie zauważyłem żeby były skorodowane ale natomiast są strasznie porysowane tak jak by ktoś zawsze był na myjniach automatycznych i w sumie to raczej pewne bo jeździł w firmie farmaceutycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2021 o 11:20, maciekB8 napisał:

Witam, mam taki dziwny objaw w swoim passacie 2016 rok 2.0 TDI CRLB manual 6 biegowy, gdy przyspieszam delikatnie i dzieje się to tylko na drugim biegu, jest odczuwalne przy 1800 obrotach przydławienie na sekunde jak by na sekunde puścił gaz i jedzie dalej, na innych biegach tego nie zaobserwowałem. Czy spotkał się już w swoim aucie z podobną przypadłością? 

U mnie jest dokładnie tak samo - rocznik 2016 2.0 TDI CRLB manual, przebieg 136 tys. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie można sądzić że one tak mają w manualu CRLB, podejrzewam że może być to wina programu, chyba że coś innego. U mnie dzieje się to bardzo często praktycznie za każdym razem na drugim biegu głównie i może czasami czuje i na 3 biegu, ale na drugim ewidentnie takie chwilowe odcięcie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak jak zjezdzam ze stromej gorki na 3 i czasami(zazwyczaj) dodam gazu to auto tak jakby sie zadlawilo i dopiero potem przyspiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.6tdi kombi i tak samo mi się dzieje delikatne przyspieszająca ale delikatnie dosłownie. Też jest taka dziura, że nic się nie dzieje. Głównie od 4biegu odczuwam 5 i 6 to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie też jest taka dziura ale na pierwszym i drugim biegu przed 2000 obrotów . ASO mówi że wszystko z silnikiem ok, zero błędów ale na tyle diesli co jeździłem taki objaw to nigdy nie oznaczał nic dobrego w dużym okresie czasu. W innym pasku 2.0 z DSG takiego objawu nie miałem. Można było spokojnie znikać spod świateł a tu d.... Czy rzeczywiście ten typ tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności