Skocz do zawartości
jsik66

Zmiana Licznika. Odczyt VAG Can.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na podstawie instrukcji z linku https://furmanka.blogspot.com/2008/02/mk5-mfd-plus-hi-line-cluster.html podłączyłem się VAG Can Commander 3.6. Wszedłem w okno READ/Write IMMO Data w Instrument /Immobilizer.

Po kliknięciu na Read czytało jakieś dane lecz w oknie tym dużym nie pokazało żadnych danych tylko w dolnych okienkach same wartości zerowe.

Czy coś jest nie tak? Wydaje mi się, że powinny pokazać się inne wartości niż zera. Zapisałem to do pliku stock.bin ale nie wiem czy po wymianie licznika i zapisie tych danych nowy licznik będzie pokazywać te dane co w starym liczniku?

 

 

20210123_130557.jpg

Następnego dnia postanowiłem zamontować nowy licznik i okazuje się, że po podłączeniu VAG CAN Commander 3.6 odczyt aktualny z nowego licznika pokazała tę samą wartość przebiegu co na starym (wskazania całkiem inne i wielokrotnie większe niż to co jest na każdym liczniku z osobna w rzeczywistości) Ponadto wgranie pliku .bin do nowego licznika nic nie zmieniło. Wnioskuję z tego że VAG Can w moim Passacie z 2008 r nie działa wiele funkcji po linii "Can".

Po zamontowaniu nowego licznika niczego poza wyczyszczeniem błędów w VCDS nie musiałem robić czyli plug&play. Jedyny problem to to że nie mam aktualnego przebiegu ze starego licznika. 

Edytowane przez jsik66
aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności