Skocz do zawartości
Scyzor

Wyświetlanie temperatury wewn/zewn?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - być może głupie, ale nie znalazłem na nie odpowiedzi w instrukcji. Czy można ustawić wyświetlanie na zestawie wskaźników (i na ekranie Discover Media) temperatury wewnętrznej bądź zewnętrznej?

Od kilku dni wyświetla mi się grubo zawyżona temperatura, ale zauważyłem, że trasach dłuższych niż kilka km, praktycznie przez cały czas rośnie i ostatecznie dochodzi do wartości ustawionych na klimatroniku - co wzbudziło we mnie podejrzenie, że w jakiś magiczny sposób przestawiłem tryb wyświetlania temperatury zewnętrznej na wewnętrzną. Próbowałem znaleźć gdzieś opcję przełączania, ale nie widzę. Nie wiem nawet czy to w ogóle możliwe, czy raczej mam walnięty czujnik temp. zewnętrznej. Podpowie ktoś?

Edytowane przez Scyzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zmieniłeś stopnie Celsjusza na Fahrenheita  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj - nie sposób pomylić literkę C z F na wyświetlaczu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jakie temperatury ci wskazuje .Pamiętaj  że jak stoisz to pokazuje ostatnią zapamiętaną , podczas jazdy odświeża,  sam kiedyś na to się złapałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu - przy temperaturze rzędu -8 st.C na zewnątrz, po odpaleniu termometr pokazuje np. +5 st.C. Na trasie ~50km powoli rośnie, aż dochodzi do ~25 st.C (dziwnie zbieżnej z ustawieniem temperatury na klimatroniku). Oczywiście mimo ciągle niezmiennej temperatury za oknem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy. Wymiana czujnika temperatury zewnętrznej (tego za zderzakiem przednim) pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz go na próbę - zobaczysz czy pokaże kreski. Będziesz pewien, że to co wskazuje DM to (przekłamana) temperatura z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem, ze tu jest temat tego czujnika https://forum.vw-passat.pl/topic/62900-czujnik-temperatury-zewn%C4%99trznej/

Mój czujnik ma nr 3G0820535B.

 

W lipcu 2019r wymieniałem w ASO i zapłaciłem:

czujnik 96,59zł

wymontowanie / zamontowanie 140zł

poszukiwanie usterek   105zł

 

Więc jak ktoś nie ma dwóch lewych rąk jak ja to polecam samodzielną wymianę ?

 

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności