Skocz do zawartości
Monti_NKE

Gniazda 12V w bagażniku B8

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do montażu gniazd 12V w bagażniku. Kupiłem gniazda z B5, wydrukowałem wzmocnienie które przykleję od wewnętrznej części tapicerki. Przy okazji zamontuję wyłącznik dodatkowego oświetlenia które wciąż jedzie z Chin... W związku z powyższym mam następujące pytania:

1. Skąd pociągnąć zasilanie? Zastanawiałem się nad podpięciem do zapalniczki, tylko czy w łatwy sposób uda mi się przejść do bagażnika?

2. Rozważam też pociągnięcie zasilania ze skrzynki bezpiecznikowej i mam taki plan żeby kupić skrzynkę bezpiecznikową np. z B6 (na allegro za ok. 10zł) i przełożyć gniazda bezpieczników wykorzystując puste miejsca, tylko nie wiem czy z B6 będą pasowały do B8?

Przewody mam od radiotelefonu Motorola o oznaczeniu 12AWG (maksymalne obciążenie 88,4A - więc wystarczy) dodatkowo zabezpieczę je przed przetarciem plastikowym oplotem.

Mam nadzieję ze mamy tu elektryków samochodowych lub kombinatorow jak ja którzy pomogą.

 

gniazda b8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po twojej  wypowiedzi , twierdzę że kombinatorem to raczej ty .

Jak nie masz gniazda 12V w bagażniku to proponuję podłączyć tak jak to fabrycznie powinno być .Wg schematów to gniazdo 12v w bagażniku było tylko jedno pojedyńcze .Massa była podłączana do punktu masowego w nadkolu , plus był mostkowany z plusami gniazd z konsoli środkowej i dalej szło do oryginalnej skrzynki pole sc40  ,bezpiecznik to 20 A. Wg schematu możliwe jest podłączenie się pod klemę 15 lub 30 (stałe zasilanie gniazd).Nie wiem co będziesz podłączać do tych gniazd , jeśli zamierzasz podłączać odbiorniki które zużywają bardzo dużo prądu proponuje użyć gróbszych przewodów i osobny plusowy kabel pociągnąć bezpośrednio do oryginalnej skrzynki bezpieczników wykorzystując  wolne pole bezpiecznika .Do tego będziesz potrzebować pin /konektor który zaprasujesz na swoim przewodzie plusowym i umieścisz go w wolnym polu bezpiecznika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Podłączał będę lodówkę do przewozu żywienia pozajelitowego mojej córki i sporadycznie przetwornicę do ładowania pompy infuzyjnej, czyli oba gniazda to max 100W. Zasilanie jest mi potrzebne niezależne od zapłonu, więc jedyną opcją jest podpięcie się pod wolne pole bezpiecznika w skrzynce bezpieczników. Nigdzie nie mogę znaleźć wymiarów pinu który muszę zastosować. Czy VW stosuje takie same piny w Passatach B5-B8? Czy to jest taki pin: https://allegro.pl/oferta/konektor-pin-koncowka-bezpiecznika-uni-10-sztuk-7644841323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku o montażu videorejestratora masz coś o pinach:

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stały plus jest tylko na tych małych bezpiecznikach  ,czyli max 10a , a 10a×12v = 120W  , biorąc pod uwagę że lodówka ma jakiś tam kompresor , to w piku może to być za mało 10A.

Można podpiąć się pod oryginalny bezpiecznik sc 40 przy samej skrzynce bezp. kolor przewodu czerwony z  zielonym  2.5mm  ,i z drugiej strony bezp. sc40 przewód przepiąć do szyny zbiorczej ze stałym plusem (są na niej takie białe gumki zabezp. przed zwarciem)

 

Co do pinów  do skrzynki bezpieczników 

Dla małych bezpieczników piny to

000 979 151e maksymalny przekrój kabla 1.0mm

000979242ea  2.5mm

Dla dużych bezpieczników 

000 979 023 e  0.5mm

                  135e.  1.0 mm

                   227ea. 2.5mm

                     306e.  4.0mm

 

 

Możesz też kupić uchwyt bezpiecznika 4b0 937530 +piny  000979227e 2.5mm i  zrobić nie zależne zasilanie gniazd , a stały plus wziąć z szyny zbiorczej ze stałym + skrzynki bezp .

 

 

Edytowane przez Marek3
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo! Nawet nie spodziewałem się tak dokładnej odpowiedzi.

Teraz już wiem dokładnie co muszę zrobić. Lodówka kompresorowa pobiera max. 60W, więc skorzystam z małych pól bezpieczników ale na wszelki wypadek pociągnę oddzielne przewody do każdego z gniazd od dwóch bezpieczników. 

Dziękuję jeszcze raz za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności