Skocz do zawartości
kubek197878

Przyspieszenie nagrzewania silnika w dieslu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś dodatkowe opcje do B8 aby silnik szybciej się nagrzewał i leciało ciepłe powietrze ??? Jakieś dodatkowe grzałki czy coś podobnego ?.

U mnie w takie minusowe temp. to potrzeba minimum 4-5 km żeby doszło do 80 st..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Webasto. U mnie po około 20sekundach leci ciepłe powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sam silnik też szybciej rozgrzewa  ???

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik wczoraj po włączonym webasto przy -15 zapalił mięciutko jak latem :) więc chyba tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza ogrzewaniem postojowym  ktore rzadko kto posada w opcjach wentylacji po nacisnieciu guzika menu na pokretne sily nawiewu, w opcjach mozna wlaczyc automatyczne dogrzewanie. Wtedy gdy na zewnatrz jest ponizej 5stC plyn w nagrzewnicy ogrzewa sie elektrycznie i bardzo szybko z nawiewow dmucha cieple powietrze.

Teraz dojrzalem, ze pytajacemu chodzilo o rozgrzewanie silnika. Jednak kiedy automatyczne dogrzewanie jest wlaczone wskazowka temperatury plynu o wiele szybciej pnie sie w gore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi 5 st to dobrze powiedziałeś. że poniżej zawsze sie farelka, prawie też dobrze, bo ona się włącza zawsze niezależnie co w menu a wyłącza jak płyn osiągnie powyżej 70st. natomiast ,ustawienie w menu  automatyczne dogrzewanie , to chodzi to o to że pi włączeniu tej funkcji silnik ma podwyższone obroty do ponad 1000 aby szybciej zagrzać silnik, gdy tą opcję się wyłączy, silnik trzyma obroty na poziomie jak zawsze ok 800

na szybkość rozgrzewania silnika podczas jazdy raczej napewno nie ma to wpływu, a ciepło mamy zaraz z farelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obroty podnosi jak sie rozgrzewa do wypalania dpf'a i utrzymuje podniesione podczas wypalania rowniez kiedy chce schlodzic mocno nagrzane wnetrze. Ostatnio podskoczyly tez kiedy wlaczylem duuuzo odbiornikow elektrycznych. Zwiazku podnoszenia obrotow z dogrzewaniem bez wypalania nigdy nie zauwazulem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

jeżeli włączysz sobie w menu dmuchawy automatyczne dogrzewanie to gdy jest zimno obroty pójdą w górę tak jakby się wypalał dpf - to jest na 100%

Plus jest taki, że temperatura z nawiewów i temp silnika dużo szybciej rośnie. Tyle, że to sporo prądu pobiera - kiedyś sobie sprawdzałem przez obd eleven to przy włączonym automatycznym dogrzewaniu przez pierwsze - 10 min jazdy naprawdę sporo amper było pobieranych z alternatora.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie byc moze w roznych wersjach roznie to dziala. Rozne akumulatory, alternatory, wydajnosci pradowe... U mnie przy dogrzewaniu obrorow nie podnosi ale jak niedawno dolozylem grzanie foteli, lusterek, szyby... to i obroty wzrosly, raz jeden sie tak zdarzylo.

 

 

 

Nawet przed chwila zwrocilem na to uwage. Po uruchomieniu silnika po nocy obroty rzeczywiscie sa podwyzszone  ale tak jest zawsze kiedy silnik jest zima po nocy. Zgasilrm, wylaczylem dogrzewanie i uruchomilem ponownie. Obroty nadal byly podwyzszone, u mnie w samochodzie nie ma to zwiazku z dogrzewaniem. Na swiatlach 500m dalej sa juz normalne obroty biegu jalowego niezaleznie od tego czy dogrzewanie jest wlaczone czy wylaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mi chodzi żaby silnik szybciej łapał temp. bo też żeby nie cierpiał jak się robi w zimie krótkie odcinki no i żeby grzało szybciej .Szkoda, że nie dają systemów do diesli przyspieszające nagrzewanie oleju czy płynu.

Chyba nadal pozostaje tylko webasto.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I temu wlasnie sluzy dogrzewanie, cieplej robi sie zarowno w kabinie jak i silnikowi. Ktos tu pisal, ze kabina grzeje sie wowczas kosztem silnika co jest zupelnym rozminieciem sie z rzeczywistoscia. Z wlaczonym dogrzewaniem wskazowka tempetatury pnie sie do gory o wiele wiele szybciej niz bez. 

Jak ma nie cierpiec na zimno to go nie cisnij jak jest zimny. Jesli jednak krotkie odcinki stanowia zdecydowana wiekszosc Twojej jazdy to ani dogrzewanie elektryczne ani ogrzewanie postojowe nie beda wlasciwym rozwiazaniem. Moze rozwaz auto z silnikiem benzynowym? Diesel poki zimny tez duzo pali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że tą opcje miałem wyłączoną, dawno temu się tym chyba bawiłem ale zapomniałem o tym później bo i też zim nie było. Rzeczywiście szybciej się nagrzewa silnik i o to mi chodziło, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest takie coś jak pompa wody w Passateri nie jest to zwykła, oczywiście ma plusy i minusy(to nie tylko w Passacie rzecz jasna) . Ja wymieniając rozrząd poprosiłem by pompę wody wymienić na taką która no właśnie nie ma takiego kołnierza na wirniku a to służy temu, że steruję tym elektromagnez jak jest zimny silnik to zasłania jak się zgrzewa to odsłania to jest plus szybko się zgrzewa płyn, ale jest ten minus lubi się zaciąć oczywiście w pozycji tzw zamkniętej i ****..każdy wie co to znaczy Ja właśnie wymieniając pierwszy rozrząd jest oryginał fabryczny to myślę ok to chodziło, a teraz nie wiem czy ten oryginał by tak samo długo chodził jak fabryczny. Cenowo hymmm 500zl sama pompa. A czy jest różnica no jest troszkę wolniej się zgrzewa silnik to na pewno, przy tym spalanie za nim dobija do tych 90 stopni. Ale są to naprawdę nie duże różnice. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności