Skocz do zawartości
carlton

benzyna Dziwny dźwięk w silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Posiadam Passata 1.8t awt z 2001 roku z przebiegiem 350 tys. km 

Od pewnego czasu silnik na wolnych obrotach zaczął wydawać dziwny odgłos grzechotania. 

Zanim pojadę z tym do mechanika proszę o podpowiedź co to może być. 

W załączeniu filmik pracy silnika. 

Z góry Dziękuję za  pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem, że na postoju, z prawej strony silnika wydobywa się dziwny jakby bulgoczący dźwięk. Jest on bardziej słyszalny jeśli schylimy się do prawego koła. Wygląda to tak, że przez chwile słychać to bulgoczące coś, po chwili dźwięk znika, ale za chwilę znowu coś się dzieje i go słychać. Dodatkowo zauważyłem, że po dodaniu gazu dźwięk znika i po chwili znów się pojawia. Nie pojawiła się żadna kontrolka, ani nie czuję różnicy pracy silnika podasz jazdy. Dodatkowo nic dziwnego nie słychać w środku pojazdu, tylko na zewnątrz. Czy ktoś miał z czymś takim do czynienia?

Silnik 1.8T z instalacją gazową, rok 2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z prawej strony pod nadkolem jest tylko pojemnik z filtrem aktywnym do SAI (recyrkulacji spalin), co znaczy dla ciebie bulgoczący dźwięk bo taki to przy wodzie jest. Najlepiej jakbyś to nagrał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem po wciśnięciu sprzęgła słychać dźwięk jakby gdzieś coś obcieralo  ale ten dźwięk słychać tylko powyżej 2.5tys obrotów i obroty podnoszą się o 100 200 a powyżej 4 tys gdy wciskam sprzęgło to nawet o 500 podnoszą się obroty i spadają, lecz gdy puszczę pedał gazu i chwilę odczekam wycisnę sprzęgło to nic się nie dzieje 

Edytowane przez tpater95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wracajac z pracy w pewnej miejscowości przysłuchując się uważniej zaczął dobiegać mi z prawej strony auta jakiś dziwny dźwięk. delikatnie jakby stukanie, pukanie. W  pewnym momencie wrzuciłem na luz aby się dotoczyć do świateł i wtedy następuje natężenie tego dźwięku. Tak jak wcześniej napisałem zlokalizowałem go przy prawej strony (pasażera) z przodu. Diagnoza od mechanika to turbina, natomiast osoby zajmującej się  VW że to zawieszenie. Proszę o pomoc i poradę...
1/9 tdi polift 130km

Edytowane przez bokol31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności