Skocz do zawartości
pogromca

VW CC 2015 wymiana bixenon na bixenon+led

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, vw cc 2015 ze zwykłymi lampami xenonowymi, wymieniłem na xenon dynamic z LED. Wymieniłem moduł AFS na 5M0907357F, przerobiłem instalacje wg elsy. Bajt 18 był 02, zmieniłem na 04 i ledy zaświeciły, w BCM brak błędów. AFS zakodowany na Superb/Touareg, nie da się przekodować VCDS. Mam błędy nieprawidłowo zakodowany sterownik oraz niezakodowane moduły mocy w lampach. Ledy po uruchomieniu silnika migają, pytanie dlaczego? W lewej lampie świeci się żarówka od doświetlania też nie wiem dlaczego. Lampy są fabrycznie nowe. Ktoś ma pomysł od czego zacząć, wiadomo że trzeba zakodować AFS za pomocą VCP ale niepokoi mnie to miganie LED i niezakodowane moduły mocy. Ktoś jest zainteresowany w temacie i mógłby coś poradzić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, doszedłem z ledami do ładu, była to kwestia kodowania. 

Natomiast pozostaje problem doswietlania zakrętów, tzn. cały czas świeci się żarówka w lewej lampie. Co to może być? 

Rozumiem że statycznym doświetlaniem steruje BCM? Czy ktoś wie który pin w złączu BCM i lampy jest za to odpowiedzialny? Może popełniłem błąd w podłączeniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie kodowanie miałeś a na jakie zmieniłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie

000800000000000000880080940028642355028860220720E484C72400C1

Zmieniłem na takie

0008000000000000008802809400086C2355040860200F20E486C72400C1

W tej chwili problemem nie jest BCM, tylko sterownik AFS, który jest parametryzowany pod konkretny model VW i nie ma możliwości zmiany jego kodowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok udało mi się zakodować sterownik AFS. W tej chwili jedynym problemem jest stale świecącą żarówka statycznego doswietlania zakrętów lewej lampy. Prawa nie działa w ogóle. W BCM brak błędów. W AFS jest błąd 5276435 Lewe statyczne światło doswietlania zakrętów - przerwa w obwodzie. Ale żarówka świeci stale.

Czy ktoś jest w stanie pomóc? Na schematach lampy nie znajduje pinu od doswietlania. Miernikiem też nie ma połączenia kostki żarówki z kostką lampy. Dobrze zakładam że tę żarówkę uruchamia sterownik w lampie na podstawie sygnału od AFS przez CAN? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że każdy cc z xenonem ma w standardzie doświetlanie zakrętów itp ? Chyba, że zakładałeś DLA to rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statyczne doświetlanie i xenon ma każdy CC, a dynamiczne i LED to opcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pogromca każdy cc ma xenon z DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest DD? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 13:43, pogromca napisał:

doświetlanie

 

W dniu 23.01.2021 o 13:43, pogromca napisał:

dynamiczne

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja bez LED nie ma dwóch sterowników (AFS i LED). 

 

IMG_20210127_083859.jpg

IMG_20210127_083813.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał ...

Jeśli jest ksenon to jest dynamiczne doświetlanie. To NIE jest opcja. Nie wiem jak to prościej napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz prościej tego pisać bo ja Cię rozumiem, ale uważam że nie masz tutaj racji. Podstawowa wersja lamp w VW CC (nie mylić z passat cc) to bixenony ze statycznym doświetlaniem i samopoziomowaniem, bez LED DRL i bez skrętnych soczewek. Wersja wyższa to lampy skrętne z DRL LED, a najwyższa to dodatkowo automatyczne sterowanie przysłoną świateł długich. 

9 godzin temu, mkpol napisał:

Jeśli jest ksenon to jest dynamiczne doświetlanie. To NIE jest opcja.

Jeżeli masz na myśli passata cc to się zgodzę. Tutaj były do wyboru lampy halogenowe lub xenony skrętne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie tematu napiszę że wszystko już działa tak jak powinno. Usterka była w samej lampie, została wymieniona w ramach gwarancji i po zakodowaniu wszystko zagrało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności