Skocz do zawartości
Gość magna750

Kontrolka poduszki powietrznej

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz rozbierac drugiego,zdejmij gabke z tego gdzie ma byc poduszka przykrec poduszke a potem przyloz gabke i wytnij ja tak jak trzeba,lub opcja 2 zdejmij szmate i zanim zdejmiesz gabke to wytnij w niej otwor na poduszke czyli taki otwor jak wytloczenie w ramie oparcia.,tak jak mowie robota prosta,bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wielkie dzięki za info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błędy się kasują czy nie? Pierwsze dwa są od poduszek bocznych w fotelach przednich zaś kolejne dwa od zapalników od tych poduszek.

Zacznij od skasowania błędów - mogą być stare ;) Jak nie pomoże to zajrzyj pod fotel i sprawdź czy wtyczki pod nim (żółte) są dobrze zapięte - możesz je rozpiąć i psiknąć jakimś preparatem do styków i następnie znów skasować błędy.

 

Co do błędów zapalników - znajdują się one mniej więcej na wysokości słupków B pod fotelami (i pod tapicerką - wykładziną). Możesz sprawdzić czy tam połączenia ich są OK - mam na myśli wtyczki i ewentualnie zrobić taki sam zabieg jak z tymi wtyczkami pod fotelami a na koniec również skasować błędy.

 

Więc sprawa wygląda tak:

-okazało się, że w fotelu pasażera nie mam poduszki (musiała być wystrzelona i ktoś wsadził szmatę),

-żółte wtyczki pod fotelem wyglądają ok,

-pod wykładziną pod fotelem pasażera są dwa kabelki z wtyczką na końcu, której nie ma w co wpiąć.

 

Czy zapalnik poduszki znajdującej się w fotelu pasażera powinien być pod wykładziną pod fotelem i do niego powinna być podpięta ta "zapasowa" wtyczka?

 

Strony kierowcy jeszcze nie oglądałem, ale tam poduszka jest na pewno, fotel nie jest szyty:) Zaglądnę w weekend, jak już będę wiedział czego szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc sprawa wygląda tak:

-okazało się, że w fotelu pasażera nie mam poduszki (musiała być wystrzelona i ktoś wsadził szmatę),

 

Aż strach pomyśleć do czego potrafią posunąć się sprzedawcy... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę razy kasowałem, ale co 2 tyg wraca taki błąd:

IMG_0907.jpg

Którą poduszkę on oznacza i jak skutecznie się pozbyć problemu?

Edytowane przez mati17744

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszka pasazera w desce,sprawdzis kostke a jak wszystko okmto wymienic na sprawna,na swojej starej mozesz wystrzelic np kumpla na oponie heheheh nie no taki zarcik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja głupi kostkę pod fotelem czyściłem..., no ale jak czasem jest tak, że jeździ się i nie wyskakuje błąd to może być ta kostka co ona jest podłączona? a przy wymianie tej poduszki trzeba deskę zdejmować czy da radę od dołu się dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade od dolu schowek trzeba wymontowac.Sprawdz kostke moze nie laczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie też podobny problem, świeci airbag po podpięciu do kompa wyskoczył błąd 1312 i nie daje się usunąć. Dzień wcześniej rozpinałem kostkę i wyciągałem fotel. Z góry dziękuje za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd tyczy komunikacji sterownika z resztą, nie ma nic wspólnego z fotelem. W ogóle w którym module jest ten błąd...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błąd tyczy komunikacji sterownika z resztą, nie ma nic wspólnego z fotelem. W ogóle w którym module jest ten błąd...?

 

W module poduszki powietrzne tam wyskoczył błąd 1312 , następny w liczniku to 1321 sterownik airbag magistrala can brak sygnału

Edytowane przez bawar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Temat świecącej kontrolki poduszki powietrznej wraca jak bumerang.

No to może i ja dołożę jakiś swój kamyczek do tej piaskownicy.

Kupiłem Paska B5 FL rok 2004. Na początku było wszystko ok. Ale po jakimś roku użytkowania zaczęła się świecić kontrolka poduszki.

Skasowałem błąd. Ale to wróciło. Powtarzałem czynność kilka razy ale cały czas wracało.

Przy okazji wizyty u elektromechanika gość wymienił mi taśmę pod kierownicą. Zakupiłem taśmę używaną na którą gość dawał 3 miechy gwarancji. Po pół roku od wizyty u elektryka i po wymianie taśmy na nowszą, ponownie wróciła święcąca kontrolka poduszki. Drugi raz do gościa co mi sprzedał nie pojadę. Cena nowej taśmy w salonie jest kosmiczna. Generalnie to można z tym jeździć, ale wkurza świecąca kontrolka.

Moje pytanie. Czy znacie sposób aby ją naprawić ? Może jest ktoś na forum co poradził sobie jakoś z tym tematem. A może samemu się za to wziąć, ale jak ?

Proszę pomóżcie w ów temacie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A błąd której poduszki Ci wyświetla na VAG-u? Może to nie ta od kierownicy jest winna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam fotkę świecącej się kontrolki13214914_968836383236750_2147223288_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak koledzy. Jest ktoś kto pomoże mi rozwiązać problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na pytanie wyżej.

Czy to był napewno błąd poduszki kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , to i ja sie dopisze w tym wątku i zapytam o mój problem ,wiec tak może to ma związek z tym ,grzebałem przy radiu właściwie wyciągałem go i rozbierałem osłonę ,po tej mojej zabawie z radiem zaczęła świecić kontrolka poduszki ,wyskoczył błąd i nie da się go skasować ,czy tam za radiem jest coś od poduszek co mogłem naruszyć ?airbag.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod radiem i popielniczką znajduje sie sterownik poduszki. Może ruszyles wiązkę od sterownika i nie łączy. Stąd może ten błąd.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wiem co jest ,próbowałem tak jak kolega mi dał instrukcje zgrać i naprawić ale za cholere nie da się połączyć ,wszystkie poduchy są odpinałem je i wpinałem oraz załatwiłem sobie inny sterownik na próbę i nic .poddaje się:sciana:sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam Taki Problem z kontrolka wzsystko jest ok ale podczas hamowania ( hamowania i skretu) nie zawsze zapala sie kontrolka poduszki 3x mrugnie i zgasnie

dziwne bo vcds nie pokazuje zadnego blendu ma ktos Jakis pomysl gdzie tego szukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności