Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 Passat b8 1.8 TSI 180 km. Brak ogrzewania. temperatura zewn. 2 stopnie, po przejechaniu 1 km temp.  90 st. na chłodnicy a po przejechaniu 10 km temp. oleju 85 st. i dopiero zaczynam wyczuwać napływ ciepłego powietrza. Co to za awaria, proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć zapowietrzona centralka musisz odpowietrzyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co to jest  ta centralka i gdzie się znajduję. Mechanik mówił, że obieg się sam odpowietrzy. Wymienił pompę z termostatem i dalej to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jeśli chcesz to zadzwoń to Ci wytłumaczę jak to zrobić 690 133 366  pozdrawiam 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2021 o 13:56, Hrabia Michał napisał:

Cześć jeśli chcesz to zadzwoń to Ci wytłumaczę jak to zrobić 690 133 366  pozdrawiam 

 

Wielkie dzięki Michał za poradę telefoniczną, usterka naprawiona👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz -1°C, mam rozgrzany silnik, ustawiam ogrzewanie na 22°C w tryb automatyczny bez klimatyzacji. Z bocznych kratek i z nóg leci ciepłe powietrze, ale ze środkowych nie leci w ogóle powietrze (sprawdzam ręką) i w czasie dłuższej jazdy czuć, że temperatura w górnej części pojazdu jest niższa. Czy to kwestia jakichś ustawień, czy coś się popsuło ?

Dodam, że trybie ręcznym jak przestawię nadmuch na kratki to leci z nich ciepłe powietrze. Także niby wszystko działa, ale jakoś nie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w automacie klima grzeje od dołu do góry, czyli nawiew wali na nogi a ciepłe powietrze ma to do siebie, że unosi się do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta pomoc pod numerem tele dalej aktualna bo mam to samo co damian111 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  W dniu 18.01.2021 o 13:56, Hrabia Michał napisał:

Cześć jeśli chcesz to zadzwoń to Ci wytłumaczę jak to zrobić 690 133 366  pozdrawiam 

Witam, czy temat aktualny bo mam ten sam problem passat b8 1.8 180km nie grzeje a wymieniłem już nagrzewnice. Zaznaczę ze dolny wąż gorący od nagrzewnicy a góry zimny. Czy to może być ten sam problem co kolegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam passata b8 180tsi  i mam problem z ogrzewaniem słabo grzeje a ponad to z trzech nawiewów leci słabo cieple powietrze a z czwartego chłodne W duży  mróz jazda to porażka. Proszę o pomoc co może być przyczyną takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie działa któryś silniczek klap nawiewu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, urbankowska_magda@amorki. said:

Witam .Mam passata b8 180tsi  i mam problem z ogrzewaniem słabo grzeje a ponad to z trzech nawiewów leci słabo cieple powietrze a z czwartego chłodne W duży  mróz jazda to porażka. Proszę o pomoc co może być przyczyną takiego problemu.

Pierwsze to do sprawdzenia czy nie pękł woreczek z silikonem i w konsekwencji czy nagrzewnica się nie zatkała. Sprawdzić to można po zawartości zbiorniczka wyrównawczego i/lub organoleptyczne po tym czy nagrzewnica się nagrzewa. 
Druga rzecz to to co kolega wyżej napisał - awaria którejś z klap nawiewu. Mechanik to łatwo zdiagnozuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dzięki za podpowiedz. Byłam u znajomego mechanika aby sprawdził gdzie może być problem .Rozgrzaliśmy samochód następnie podpiął pod kompa  ale nie znalazł nic czego mógłby się zaczepić. Nie było żadnych błędów.  Sama sprawdziłam schowek czy klima jest zamknięta ale wszystko ok jest na 0. Sprawdzał też jakieś przewody pod maską i powiedział że są gorące i jest w porządku, tylko nie wiem czy chodziło o nagrzewnicę czy termostat. Nadal jestem w punkcie wyjścia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem silnik 1.6 tdi .nawiewy z lewej strony  podaja cieple powietrze a z prawej srodkowy czasami letnie czasami zimne a nawiew z skrajnie prawej strony caly czas zimne :/ . nie wiem czy mam ten woreczek w zbiorniku , jestem przed wymiana rozrzadu i szkoda byloby zalewac nowy plyn jak zaraz bede zmuszony wylac calosc :/ nadmienie jeszcze ze jak puszcze nadmuch na full to szalu nie ma z powietrzem :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie miałeś ten woreczek poczytaj tutaj

woreczek sobię pękł i rozsypał sie po układzie zapychając nagrzewnicę, przynajmniej u mnie było tak że tylko grzały nawiewy u kierowcy a u pasażera lodówka. Wymiana nagrzewnicy i płukanie układu pomogło. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności