Skocz do zawartości
maciekB8

puknięcie (pyknięcie) w kierownicy po postoju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki objaw w swoim passacie b8 2.0 TDI 150 2016rok że gdy wsiądę do samochodu po postoju, powiedźmy godzinnym odpalam i przy próbie skręcenia kierownicą w prawo, wystarczy zrobić 2 centymetrowy ruch i słychać jednorazowe charakterystyczne pyknięcie ( puknięcie) dość głośne, głos dochodzi gdzieś jak by z kierownicy, kolumny kierowniczej, maglownicy ? Póżniej próbuję wymusić ten dźwięk ale jest bardzo cichy.

 Czy ktoś w swoim aucie spotkał się już z takim tematem bądź wie gdzie może leżeć przyczyna. Rozebrałem dolny plastik nad pedałami i nic złego tam nie widać wszystko się trzyma. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo u siebie i jeżdże z tym juz drugi rok, nic sie nie nasila i nic nie ustępuje. jest luz poprzeczny pomiędzy drążkiem  a kolumną i poza wyciągnięciem jej i daniem do regeneracji nic nie da sie zrobić. stuknięcie mam zawsze rano po nocnym postoju i tylko wtedy kiedy skręcę kiere w prawo, w lewo tego zjawiska jakby nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to właśnie taka sytuacja identyczna jest u mnie, przebieg 200 tyś km, a mógłbyś mi wytłumaczyć jak zbadać ten luz, w sensie złapać za drążek kierowniczy przy maglownicy i góra dół ? Podnosiłem samochód i bujając na boki nic raczej nie odczułem. 

 

Dobrze już będę wiedział na przyszłość żeby nie cytować.

Edytowane przez maciekB8
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie góra dół tylko do magla i na zewnątrz. gdyby luz był góra dół to wtedy by stukało podczas jazdy na nierównościach. u mnie to czuć i słychać z lewej strony(kierowcy).  Jedna osoba robi lekkie ruchy kierą w prawo / lewo, druga trzyma za drążek i widzi/czuje co sie dzieje

jeśli będziesz drążył temat i gdzieś to ogarniesz to daj znać co i jak.

nie pamiętam już dokładnie bo ja to sprawdzałem ok 2 lat temu, ale wymiana drążków nic by nie dała bo to nie jest luz na tym jabłku. już nie pamietam dokładnie ale wydaje mi się że luz ten był na listwie, ponieważ zęby są po skosie, ruch w jedną strone czyli jakby pod włos, to jest cisza, natomiast w drugą strone jakby z włosem to właśnie było czuć ten luz i słychać pstryknięcie

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Przebieg 100tys. km. 
Wyglada właśnie na luz na przekładni kierowniczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku udało mi się na razie pomóc choć wiem że jest to doraźne, jest śruba regulacyjna z lewej strony maglownicy i dokręciłem ją z półtora centymetra na obwodzie przy skręconych kołach tak żeby nie robić tego na położeniu na wprost bo póżniej mogła być nie odbijać, więc luz został zniwelowany i pukanie ustało, jest to ewidentne wytarcie zębów w tym miejscu w ustawieniu na wprost, dodatkowo zdjąłem marzetę (osłonę) z lewej strony i na listwę położyłem delikatnie smaru. Problem z pykaniem od razu minął. Można jeszcze z czasem przestawić na końcówkach i zmienić położenie wytarcia listwy w innym miejscu, ale puki co jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś dostęp do Etki. Potrzebuję sprawdzić numer przekładni jaki jest lub może być u mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i występuje u mnie tylko jak auto dłużej stoi jak jest zimno na dworzu. Chwilę pojeżdżę i problem znika. Byłem wczoraj w komisie i oglądałem dwa passaty i miały tak samo. Chyba tak już mają choć uważam, że nie powinno coś takiego występować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności