Skocz do zawartości
Radektraveller

Luźny reling cieknie woda!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj zauważyłem w passat B8 kombi że mam luźny reling z tyłu, delikatnie się rusza na końcówce. Doświadczony z opla astry odrazy zajzałem do bagażnika czy nie ma plamy na podsufitce i moim oczom ukazała sie piękna plama????. Pytanie czy ktoś przerabiał temat i da opis demontażu podsufitki. Nie będę używał orginalnych uszczelek... tylko znany i dobry patent uszczelki gumowe okrągłe hydrauliczne i silikon... Stawiam ? przy okazji za pomoc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taki zwykly przylegajacy reling? Jak tak to witaj w klubie - mi tez przecieka(patrzac od przodu auta lewy i tez na koncu, tak ze scieka podsufitowka i potem widac to na plastiku bo tamtedy sobie woda wyplywa). Nie wiem czy to wina mycia auta na myjni recznej i woda gdzies tam sie dostaje czy faktycznie cos tam sie poluzowalo i ladnie cieknie jak pada.

Edytowane przez mkpol
ostatni raz proszę, nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po robicie. Zajęło mi to ponad 2 godziny. Niestety nie dałem rady zdjąć zabezpieczeń z daszka przeciwsłonecznego. Pod relingiem jest przyklejona taka pianka, bardzo chłonie wodę zauważyłem że w otworach mocujących w dachu jest gwint który jest nie wykorzystany, a szkoda bo można by wtedy relingi przykręcić od góry a tak trzeba rozkręcać podsufitkę aby dostać się do nakrętek...ta woda na tej piance już powoduje mikro korozję w rynnienkach relingiów w okolicy otworów mocujących...

W każdym razie dałem radę odchylić podsufitkę aby odkręcić cały reling i dałem silikon w okolice otworu i skręciłem ponownie. Uszczelki nie wchodzą w grę bo reling odstawał od dachu a to powodowało by gwizd powietrza przy większych prędkościach.

IMG_20210111_132531.jpg

IMG_20210111_132526.jpg

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 

Mam pytanie odnośnie relingów dachowych w B8, wczoraj zauważyłem, że lewy reling delikatnie się rusza, jest to prawdopodobnie następstwo montowania bagażnika rowerowego.  Pytanie, czy miał ktoś już taki problem? Czy aby wymienić lub dokręcić reling w B8, trzeba demontować podsufitkę? Będę wdzięczny za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez demontażu podsufitki, tego tematu nie ogarniesz. Możesz również tak jak kolega wyżej, zdemontować tylko z jednej strony i troszkę ją odgiąć lecz grozi to przełamaniem podsufitki. Sam demontaż jest sakramecko trudny. Ja połamałem mocowania uchwytów bocznych na ręce oraz wyłamałem osłonę przeciwłoneczną. Poleciało parę qrw ,.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Rozumiem, że mój samochód, nie jest indywidualnym przypadkiem. I takież rzeczy się zdarzają. Dziwi mnie fakt że śruby potrafią się poluzować i ze vw w takich autach nie zabezpiecza ich przed poluzowaniem klejem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też podejrzewałem, że woda cieknie ze śruby trzymającej reling lewy. Jak się okazało wodę wyciskało z odpływu tylnego lewego szyberdachu. Woda ściekała po tej niebieskiej rurce i lała się na podsufitkę i do bagażnika. Okazało się, że około 10 cm od miejsca gdzie rura wchodzi do szyberdachu była ona zagięta. Tak zrobili w fabryce. Postanowiłem zdjąć końcówkę rury z szyberdachu, wyjąć ją na zewnątrz. Wyczyściłem ten biały króciec bo był zasyfiony błotem. Wziąłem żyłkę do kosy spalinowej, włożyłem parę razy w rurę żeby ją przeczyścić. Następnie wąż ogrodowy i wodą do rury. Zaczęło pięknie spływać z nadkola. Smarem delikatnie nasmarowałem biały króciec i wpiąłem go do odpływu z panoramy. Trzeba mieć chudą i długą rękę żeby dostać się do króćca bez zdejmowania podsufitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności