Skocz do zawartości
kubczyns

Kodowanie lampy po wymianie sterownika - tyko ASO?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kupiłem jakiś czas temu auto, poprzedni właściciel wymieniał sterownik lampy (lampy TOP LED) ale wymiana nie odbyła się w ASO, lampy/sterownik nie zostały zakodowane w związku z czym cały czas mam błąd świateł kierowanych na AID.

Lampy działają poprawnie i podobno wymagają jakiegoś zakodowania - czy taka operacja musi odbyć się w ASO (od 400zł)? Pytałem u kilku mechaników ale nie dali rady przez zwykłe warsztatowe narzędzia.

Wie ktoś, coś w temacie? Będę wdzięczy za jakieś info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć trzeba przypisać sterownik do auta robi się to tylko on-line. Albo  w serwisie albo kto ma dostęp do kodowania  on-line.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to chodzi o zdjęcie ochrony komponentu w module 55-Regulacja zasięgu

I nie zawsze jest to możliwe, ASO nie zrobi jak nie masz faktury na reflektor, ci co się ogłaszają żądają skanu dowodu na wypadek jakby się okazało że reflektor kradziony. Nawet jak z auta ze szkodą całkowitą to nie przechodzi weryfikacji. Ot taki urok Fazit i kodowania online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Reflektor wymieniany nie był, sam sterownik. Jak dzwoniłem do ASO to nic nie mówili o fakturach (a w razie czego nie powinno być problemu bo auto było w leasingu -> na wszystko faktury były).

W międzyczasie znalazłem zakład co twierdzi, że się zna i zrobi, ale jeszcze ich nie odwiedziłem - jak już zrobię to zostawię info. Cenę krzyknęli w zasadzie taką jak ASO więc gdzie pojadę to się jeszcze zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności