Skocz do zawartości
Gość Yeti

Ułamane gniazdo bagnetu wskazującego poziom oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yeti

Dzisiaj rozleciało mi się całkowicie plastikowe gniazdo w którym osadzony jest uchwyt bagnetu do pomiaru poziomu oleju silnikowego (silnik ABS).

Kleić i reanimować (trudna sprawa), czy też da się to kupić, może ktoś miał ten problem ?

Przejmować się tym że kilka małych kawałeczków tego plastiku wpadło przez rurkę do miski olejowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarek

Mam też ułamany ten plastik, próbowałem kleic ,wytrzymało może ze dwa wyjecia bagnetu. :mur: Zobaczymy co doradzą koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmm witam w klubie ja odkręcałem świece i mi klucz zrobił kuku. Kupiłem bez problemu w sklepie. Za zabójczą cenę 2 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarek

no to musze brac kredyt :rotfl: próbowałem i u mnie kreci to sie w koło i nie mozna tego zdjąć. :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek_utg

jasne ze jest do kupienia tez to mialem :) 5 zl placiłem :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo montażu nowego. kupiłem jedno i dziadostwo mi nie chciało wskoczyć na ten kołnierzy wiec przez drewniany kołek zacząłem bić młotkiem żeby wskoczyło. I wskoczyło tyle ze pękło. Gówniany plastik. Ale od czego są obejmki plastikowe. Wiec albo uważajcie przy montażu albo kupcie sobie 2 sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dufi - bo najpierw to trzeba oczyścić tą rurkę od wskaźnika oleju :evil: Wydłubać pozostałosci plastiku - wewnątrz rurki przede wszystkim :ok: Na rurce masz wytłoczenie i jak ten plastik zakładasz, to trzeba "lekko" stuknąć, żeby wskoczyło :ok: A ty zapewne zapier******eś i dlatego ci pękło :rotfl: Wymieniałem niedawno, to wiem :evil::cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie lekki stukanie nie pomagało. Wiec puknąłem raz nieco mocniej i sru. Jak bede przy okazji w tym sklepie to kupie następną albo 2 hihihi i wtedy sie zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek_utg

mi tez nie chchailo wejsc ja wziolem podgrzalem to lekko w goracej wodzie i 0 problemu zadne stukanie itd. :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja o podgrzaniu też pomyślałem ale po fakcie. Następnym razem tez tak zrobi jak ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubbbb

Miałem ten sam problem. Ja to skleiłem kropelka a nastepnie okrecałem nitką i kleiłem tak na przemian. Powstała solidna spoina. Wykorzystałem kropelke i budapren.

Z waszych postów wynika że prościej i łatwiej kupić nowe za 2 zł czy 5 zł ale jak ktoś ma czas to mośe się pobawić.

POZDRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakubbb no pewnie, że prościej :ok: I TANIEJ :hurra: Bo te twoje kleje wiecej kosztowały niż sam plastik :rotfl: I jeszcze raz pisze - trzeba najpierw oczyścić rurkę z pozostałości plastiku (wewnatrz przede wszystkim :hyhy: ), przyłożyć do rurki i lekko "puknąć" - tzn. z czuciem, a nie jak co niektórzy :evil: To nie jest gwóźdź :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego, pukałem z czuciem ale nic to nie dało. Nie bierz mnie za jakiegoś Pudziana. Może plastik miał jakąś wadę techniczną :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeti, kupisz w sklepie moto, koszt ok. 10 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem 5 zł za 2 sztuki. Weszło bez większych problemów. Fakt że oczyściłem i z wyczuciem wcisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy

dzisiaj kupiłem 2 sztuki tego czegoś za 3,50 w motryzacyjnym. Tylko jest jedna sprawa - czy to musi jakoś głęboko wejść czy tylko raz ma tak zaskoczyć i już ???

bo mi weszło tak, że wcisnąłem palcami i raz tak zaskoczyło i już tylko że jest na tym taki luz że można obracać tym cały razem z bagnetem - czy tak ma być???

ten plastik trochę się rusza góa dół i kręci się ale nie spada bo jest wciśnięty żeby go ściągnąć trzeba mocno pociągnąć i schodzi.

pytam bo nie wiem czy tak jest dobrze czy może to dlatego że to nie jest orginalna część tylko jakiejś firmy topran ;)

próbowałem wciskać to dalej ale nia dąło rady, nawet na gorąco - podgrzewałem w wodzie i nie weszło dalej sprawdziłem poziom oleju i wskazuje prawidłowo to doszedłem do wniosku że tak ma być, ale dla pewności pytam czy u was tez tak jest.

ps. wczęsniej zrobiłem wszystko zgodnie ze wskazówkami - wydłubałem stare okruszki tamtego itd.

troche mnie to zdziwiło bo jak był ten orginalny plastik kóry niestety pękł to wtedy nie można było tego obracać tak lekko .

 

czekam na odp. [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na raz zaskoczylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mat1as napisał/a:

czy to musi jakoś głęboko wejść czy tylko raz ma tak zaskoczyć i już ???

 

Głęboko to pojęcie względne. Musi ci po prostu przetłoczenie na plastiku wejść na przetłoczenie na metalowej częsci rurki od bagnetu. No i jak to zauważyłeś - zaskakuje "na raz". A że się obraca z lekka :?: Sprawdź tylko czy do góry nie wychodzi (pociągnij lekko) - jak trzyma to jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha no to w takim razie jest ok bo wchodziło od początku bez problemu wcisnąłem i wskoczyło.

Nie schodzi do góry tylko jak mówiłem jest lekko luźny ale żeby ściągnąć to trzeba mocno pociągnąć .

No to wielkie dzięki za szybką pomoc.

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mat1as, to kupiles za grosze. W Wawce srednio 10 pln za szt.

 

acha no to w takim razie jest ok bo wchodziło od początku bez problemu wcisnąłem i wskoczyło.

i niech tam zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności