Skocz do zawartości
wrongall

Passat B7 1.6TDI - Drgania silnika, klekotanie i problemy z wtryskami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ; )

Chciałbym opisać tu swój problem i zapytać co z tym zrobić dalej .
Mianowicie jakiś czas temu zakupiłem Passata 1.6TDI z przebiegiem 190tys km , po ok 3 miesiącach padł mi 4 wtrysk , oczywiście mechanik ,wymiana na używany , auto jeździło dalej .
Po ok 2 tyg. od wymiany wtrysku silnik zaczął nie równo pracować ,zaczęło szarpać na zimnym silniku, po rozgrzaniu objaw ustawał . Długo nie trzeba było czekać znowu padł 4 wtrysk  .
Wtrysk został wymieniony również na używany ale tym razem po wyjechaniu od mechanika i przejechaniu dosłownie 5km musiałem do niego wrócić ponieważ stało cos niesamowitego , mianowicie po raz kolejny  padł 4 wtrysk ; ) 
Zaczęliśmy szukać problemu gdzie indziej. Po sprawdzeniu na komputerze o co chodzi itp. wyjęliśmy nowy wtrysk i włożyliśmy ten stary ale ze zmieniana cewka która pochodzi od forda .
Okazało się ze wszystko chodziło dobrze , na desce nic się nie paliło komputer nie pokazywał błędu ,silnik chodził równo. Niestety chociaż silnik chodzi równo w środku auta dosyć mocno odczuwam drgania (czyżby koło zamachowe dostało za swoje po akcji z wtryskami ? ) drgania są odczuwane po rozgrzaniu silnika na wolnym biegu jak i w czasie jazdy.
Kolejnym problemem jest to ze po wyżej opisanej operacji silnik zaczął klekotać bardzo odczuwalnie przy przyspieszaniu , mniej na wolnym biegu...

Dodatkowo zauważyliśmy ze po wyjęciu wtrysku i wyjęciu cewki w wtrysku była rdza , czy to możliwe ze dochodzi do jakiegoś spięcia które pali cewkę ?
 

Chciałbym się dowiedzieć co o tym sadzicie . Pozdrawiam ; )

 

   
 

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z wtryskami i niestety dwa razy mnie zholowano, więc jeżeli mogę doradzić to najlepiej nie wstawiać używanych wtrysków a po prostu oddać wszystkie do regeneracji w której zmieniają wszystkie zwoje na cewkach i służą dłużej niż oryginalne i pozbędziesz się problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności