Skocz do zawartości
Gość egzekta

Samoczynnie wchodzi na wysokie obroty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość egzekta

Witam. Mam problem z moim autem - to Passat 1,6 benzyna z instalacją LPG, rocznik 1990. Od dłuższego czasu jeżdżę praktycznie tylko na gazie. Problem polega na nagłym wchodzeniu silnika na wysokie obroty. Co w pierwszej kolejności powinienem podejrzewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seba2430

Witam miałem podobne problemy ze swoim .U mnie zawiesił się przepływomierz na maksymalnym otwarciu ale ja mam 2 l,2E .Nie wiem czy u ciebie jest przepływomierz,jeśli jest to sprawdź czy się nie zawiesił ,a jeżeli masz jednopunkta to zobacz silnik krokowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Debel_007

Wita, miałem podobny proble okazało się ze łapał boczne powietrze pod przepustnicą była walnieta guma taka która znajduję się nad jeżem i gdy sie zatrzymywałem obroty wchodziły na 2.5 do 3 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

też miałem taki problem, u mnie trzeba było dolać płynu chłodniczego ,wymienić czujnik ( chodził na sucho i padł) odłaczyć akumulator na 15 min (zresetować ECU). Chodziło o to, że czujnik pokazywał komputerowi temp o wiele niższą niż była w rzeczywistości w związku z czym samochoód chodził na bogatej mieszance czy na ssaniu. Rano zapalał elegancko, ale jak się rozgrzał wariował, ale ! po włączeniu biegu u puszczeniu sprzęgła w trakcie ruszania, obroty spadają do właściwych i już tak zostają - tak było u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gerber25

miałem takie takie przygody z silniczkiem krokowym jak się kończył... jeżeli oczywiście instalacja gazowa jest właściwie zestrojona... bo być może wymaga regulacji.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Prex

Przy okazji sprawdzilbym na Twoim miejscu, czy lambda pracuje w normie i czy wszystkie kable do sondy sa powpinane, bo mialem podobna sytuacje i sie okazalo, ze mialem oderwany kabel od sondy i wariowala. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz sonde!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności