Skocz do zawartości
Papliniak

Starty czujnik ABS, WYMIANA I DALEJ BŁĘDY ABS I ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czytałem już na forum o podobnym problemie, ale nie napisano do końca co stanowiło problem, tylko opis wymienionych części A chyba nie o to chodzi, żeby wymieniać na pałę.  OTO MÓJ PROBLEM

Pewnego dnia przejeżdżając przez błoto z gliną i nie wiadomo czym jeszcze  wyjechałem na główną drogę, po dojechaniu  do ronda w połowie łuku w lewo wyskoczyły mi kontrolki ESP ABS I ŻÓŁTY PRZEKREŚLONY P. 

Po zgaszeniu silnika, ponownym odpaleniu i przekroczeniu 20-30 km/H Abs  i Esp gaslo  ale Żółte P zostawalo jakiś czas i gaslo. 

Z odczytu  komputera DELPHI , wychodził czujnik skretu  koła i czujnik koła  tylnego prawego. Zrobiłem inicjacje czujnika skrętu koła,nie pomogło. Wymieniłem czujnik ABS.  Błedy zniknęły. Ruszyłem autem, przy hamowaniu przy małej prędkości hamulec drżą, jak bym jechał po śniegu, lodzie. Po przekroczeniu 30km/H znów wyświetla się ABS I ESP.  NA czujniki ABS jest wyraźne wyżłobienie, jak by coś to wytarło. Na forach pisano że wymienano łożyska , pisty itd. Może ktoś miał już taki problem, bądź ktoś zna rozwiązanie,  żeby nie wymieniać wielu części bez potrzeby. Bo luzu na lozyskach nie ma. 

IMG-20201229-WA0001.jpg

IMG-20201229-WA0002.jpg

IMG-20201229-WA0003.jpg

IMG-20201229-WA0000.jpg

20201222_175116.jpg

A i jeszcze jedno. Przed wymiana czujnika ABS Błędy wyskakiwaly przy mocniejszym  skręcie w lewo. Teraz wyskakują na prostej po przekroczeniu 30 km/h

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba umieć interpretować błędy... Brak sygnału, zwarcie czy niezrozumiały sygnał? Jeśli to ostatnie, to 99% uszkodzony pierścień magnetyczny na piaście. Koszt piasty Fag ok 200zł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem i tak samo utarty czujnik. Na nowym to samo. VCDS tak to widzi (lekki fiolet to prawe tylne koło, które wywala błąd speed sensor intermittent).

abs issue.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . odświeżę temat. czy może ktoś potwierdzić czy powodem jest uszkodzona piasta ?

viber_image_2020-12-28_12-05-27.jpg

viber_image_2020-12-28_12-05-26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO MICHU.

Dzisiaj wymieniłem, piaste, tarcze i klocki za jednym zamachem, jutro po jeździe próbnej napiszę czy wszystko wróciło do normy.

 

 Do SUMO75.

MIALEM TE SAME BŁĘDY.  Mam zdjęcie tylko tego błędu,  ale jest ten sam co twoj. U mnie lozysko sie wyrobilo, nagar sie zebral z brudu, rdzy itp i wyżłobiło rowek na czujniku i dziękuję. Jutro napiszę czy wymiana pomogła i co jeszcze trzeba było zrobić.

Screenshot_20210108-225723_Gallery.jpg

 

W dniu 3.01.2021 o 21:35, pawel1987 napisał:

Trzeba umieć interpretować błędy... Brak sygnału, zwarcie czy niezrozumiały sygnał? Jeśli to ostatnie, to 99% uszkodzony pierścień magnetyczny na piaście. Koszt piasty Fag ok 200zł.

Tak jak poradziles i wiele innych osób kupiłem piaste FAGa. Interpretować błędy też trzeba umieć, ale jak miałem STALY BŁĄD  czujnika skrętu koła, a po wymianie czujnika ABS zniknął, a został tylko błąd ABS to jak to zinterpretować?? Zrobiłem ustawienie kata skretu paru krotnie. Dzisiaj wymienione piasty, tarcze, klocki i czujniki ABS, jutro dam znać czy pomogło 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wróciło do normy. Żadne błędy już nie wyskakują.  Czyli ewidentnie winna była piasta. A  oto jak wyglądała Stara. 

Po rozmowie z chłopakami z vw powiedzieli, że przy tych błędach co wyskakują ludzie wymieniają czujniki A w 90% jest uszkodzona piasta. U mnie temat już zamknięty.

20210109_123843.jpg

20210109_123847.jpg

20210109_123908.jpg

20210109_123911.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj wymieniłem wreszcie piastę na SNR. Błędy z licznika zniknęły same bez kasowania. Właśnie wszedłem dodać fotki, ale widzę że już coś wrzuciliście :)

WhatsApp Image 2021-01-09 at 16.45.30.jpeg

WhatsApp Image 2021-01-09 at 16.45.39.jpeg

WhatsApp Image 2021-01-09 at 16.46.10.jpeg

WhatsApp Image 2021-01-09 at 16.47.17.jpeg

Edytowane przez Mihu1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. dzisiaj rownież wymieniłem piastę.miałem ułatwione zadanie bo zdejmowałem tarcze wiec śruby jarzma były ruszone... Ten pierscień na starej piaście wygląda podobnie do waszych.... kupiłem jakies włoskie gówno za 135 pln pare lat pojezdzi...  Acha jeszcze jedno ten błąd hamulca który widnieje w moim poście ... nie jest zwiazany z tym pierscieniem i piastą. zbiegł sie w tym samym czasie ale chodziło o silniczek hamulca recznego... pozdrawiam autora watku dziekuję za naprowadzenie wszystkich... tanio sprzedam czujnik abs lewy tył który niepotrzebnie wymieniłem albo oddam za malego whiskacza.... jak by komuś potrzebny był... haah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakaś zmora bo ja ostatnio też ten sam przypadek, wymieniłem piasta koła z łożyskiem i rzeczywiście jak ręką odjął. Też dałem okolice tego co sumo, mam nadzieję, że przynajmniej dwa lata pojeżdżę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolejny na liście z tym ,że ja jeszcze przed wymianą . Jaką markę najlepiej  kupić w rozsądnej cenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem FAGA  200zl  różnica miedzy chinczykiem w sklepie którym kupowałem to 35 zł.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak w temacie zaświeciły się kontrolki ABS, ESP i hamulec ręczny. Poziom płynu jest na max. Komputer pokazuje błąd czujnika ABS koło lewy tył. Wymieniłem czujnik i dalej to samo. Stary czujnik miał głęboką rysę tak jakby pierścień magnetyczny go obtarł. Czy mogę wymienić sam pierścień, czy muszę wymieniać całą piastę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności