Skocz do zawartości
Andzag

B8 2.0 TDI DSG szybkie ruszanie od zera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoim Passatem B8 2.0 TDI 190 koni napęd z przodu z 2016 roku. Auto ogólnie bardzo ładnie zmienia biegi we wszystkich trybach i do tego nie mam żadnych zastrzeżeń. Problem zaczyna się gdy chce ruszyć z miejsca w miarę szybko. Gdy wciskam gaz prawie opór słyszę zaraz jakby potężny stuk, jakby coś się łamało, zerwanie trakcji ? Jest to na prawdę potężny huk. Zaznaczam dzieje się to tylko z miejsca. Tak z 2 na 3 mogę robić co chce. Jak w Waszych DSG wygląda ruszanie z miejsca - zaznaczam gdy wcisne opór gaz. Jest to w ogóle u Was możliwe ? W zwykłym trybie z włączoną trakcja u mnie zaraz jest ten huk. O wiele lepiej sprawa wygląda gdy włacze tryb sportowy i wyłączę trakcie lub włączę ESC sport.

 

 

Edytowane przez Andzag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam. Musi to być na max gaz szybko wbity w podłogę i nawet chyba niekoniecznie od 0 km/h ale od niskiej prędkości.

Sprawdzałem skanerem - auto nie ma błędów po takim ruszaniu z wygenerowanym stukiem/trzaskiem.

U siebie do tej pory myślałem, że to Haldex się zaprzęga tak szybko  - ale to takie moje osobiste przemyślenie niczym nie potwierdzone?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz 190 km i 400 nm  ,przenoszone na jedną oś , zastanów się.

, i chcesz żeby trakcja była na pełnym gazie i na pierwszym biegu  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4motion i mam podobnie.

Wg mnie ten dźwięk to na pewno nie jest zerwanie trakcji.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 2016 rok.

Wylacz auto holda i powiedz czy tez tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyłączonym autoholdzie to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień tą adaptacje i sprawdź jak wtedy będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrola trakcji w B8 wyjątkowo mocno wali przy ostrym starcie. Ja mam wrażenie że osie chce urwać. Ale to nic dziwnego. Ośka i 460nm robią swoje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności