Skocz do zawartości
pioters

diesel Chroboczące Sprzęgło B6 Cbbb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Pacjent Passat B6 170km Cbbb, 2009r, 200tys przebiegu.

Zauważyłem chrobotanie przy wciskaniu sprzęgła na luzie. Dźwięki pojawiają się w trakcie wciskania - jak pedał jest trochę wciśnięty. Jak jest w pełni puszczony lub wciśnięty do podogi to dźwięk ustaje. 

Biegi normalnie wchodzą, auto normalnie przyspiesza. Jakiegos drgania przy zmianie/wbijaniu biegów nie czuć. 

Czytałem różne wersje na forach przy podobnych przypadkach . Że łożysko oporowe, że łożysko na skrzyni, że dwumas. 

Czy ktoś miał to u siebie? Czego się spodziewać? 

Na filmie poniżej słychac o co chodzi:

 

 

Edytowane przez pioters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak trzeba skrzynie zdjąć. Z mojej wiedzy obstawiam DM.

Edytowane przez nmjk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu właśnie problem, że jak trzeba skrzynie zdjąć to i pewnie wymiana całości przy okazji. Kwestia czy trzeba to robić już, czy można poczekać. Ogólnie gdybym przy otwartych drzwiach tego nie usłyszał to bym nawet nie zauważył. Innych objawów kompletnie nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z ciekawości odświeżam. Pioters czy rozwiązałeś problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wystąpiło zaraz po wymianie kpl sprzęgła wraz z dwumasą, już tak jeżdżę 3 rok. Z początku miałem ściągać skrzynie, ale tak zostało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe. Ale to się w jakiś sposób nasiliło, czy ciągle na tym samym poziomie? Czy wystąpiły dodatkowo jakieś objawy, np. zgrzytanie przy wrzucaniu biegów przód i tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z paczatku minimalnie, po miesiącu trochę głośniej i tak już zostało do dzisiaj, żadnych innych objawów, tylko odgłos przy lekkim wciśnięciu, ja obstawiam łożysko oporowe, bo nic innego moim zdaniem nie będzie, ale nie opłaca mi się skrzyni zrzucać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma nasilenia po takim okresie, to też podzielam opinię o ze zrzucaniem skrzyni. Ma się rozumieć że wymieniałes cały zestaw na nowy, zgadza się?

U kolegi na wrzuconym  filmie słychać dosyć głośno, u Ciebie coś takiego czy ciszej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może stoi w garażu i tak słychać głośniej, w każdym razie na żywo zawsze będzie inaczej, coś podobnego, tak, wymieniony został cały kpl sprzęgła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2021 o 22:46, aromar_CK napisał:

Witam!

Z ciekawości odświeżam. Pioters czy rozwiązałeś problem?

Dopiero przeczytałem. Wymieniłem komplet (sprzęglo/dwumas/wysprzęglk) i problem chrobotania zniknął całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności