Skocz do zawartości
Gość djmlody

Jakie są różnice miedzy B5 a B5 Lifting

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djmlody

Cześć wam mam do was dziś takie pytanko. Mianowicie chodzi mi o to jaka jest różnica miedzy passatem B5 np. 1998 rok a miedzy passatem B5 tym po liftingu np. 2002rok. Chodzi mi o to czy w środku są jakieś duże zmiany czy zawieszenie ma inne. Tyle co ja wiem to ze z zewnątrz jest lekko zmieniony przez dodanie niklu. A czy wy możecie pomoc mi jak tam z mechanicznych rzeczy co jest innego chodzi mi głownie o komfort jazdy czy w tym B5 zwykłym jest gorszy od B5 Lifting czy to jest to samo?? I czy te passaty są awaryjne?? Chodzi o silnik 1,9 TDI 110 KM i jak jest ze spalaniem w nich ile taki diesel spali w miarę spokojnie jeżdżąc. I ile gdzieś trzeba dać za takiego passata z 97 lub 98 roku żeby nie przepłacić oczywiście w dieslu. I na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie takiego samochodu. Z góry dziękuje za informacje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat B5 po liftingu ma poprawione przednie zawieszenie,pozatym ma inny przód,tylne lampy,a w środku nie ma wielkich różnic,za diesla z 98 roku misisz dać 20-25 tysięcy złotych,przy kupnie głównie patrzy się na to czy samochód nie był powypadkowy i czy silnik nie ma np 400000 km przebiegu bo wtedy trzeba w niego troche zainwestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskaźniki na desce są inne i tunel środkowy z podłokietnikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wooosiu

Taka różnica jak"picie w Szczawnicy a szczanie w piwnicy"PS;sory za mój humorek. :rotfl: Przednie lampy są inne,silniki,filtry, trochę konsola środkowa.Większość rzeczy od 3B nie pasuje do 3BG(po liftingu)choć na pozór wyglądają tak samo .Dla mnie 3BG jest Piekniejszą wersją .Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
różnica jak"picie w Szczawnicy a szczanie w piwnicy"

lub:

między orgazmem onanisty a onanizmem organisty ;)

 

Sorry za OT :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seban

jest tez roznica przy biegu wstecznym po liftingu naciska sie na dol i do przodu w wersji wczesniejszej nacisk na dol w prawo i do tylu. ale tak naprawde do ostatnie modele 2000 mialy juz ten typ zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nasika

 

lepiej to edytuj i popraw :rotfl:

Koledze zapewne chodziło o NACISKA :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seban
lepiej to edytuj i popraw

 

dobre HiHi ladnie wyszlo!!!

 

CHOLERNY laptop :mur::mur: plus brak polskich liter :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest tez roznica przy biegu wstecznym po liftingu naciska sie na dol i do przodu

 

No... nie wiem, u mnie wsteczny jest w prawo i do tyłu, bez wciskania !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No... nie wiem, u mnie wsteczny jest w prawo i do tyłu, bez wciskania !

 

U mnie przed liftingiem TEŻ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seban

racja pomylilo mi sie! bez wciskania ale mowicie przed lifigiem.

 

tak jak na poczatku pisalem lifting tu chyba nic nie pozmienial i nie ma zadnych na to regol. tak mysle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
racja pomylilo mi sie! bez wciskania ale mowicie przed lifigiem.

 

Ja mam wyraźnie po liftingu.

Być może tak jak piszesz to nie kwestia liftingu tylko np. typu skrzyni biegów ? Lub rodzaju mechanizmu zmiany biegów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia skrzyni. 5 lub 6 biegowej.

 

Ktos napisał ze rozniaca w przednim zawieszeniu. Jaka to roznica? inna charakterystyka?

 

 

oritnuje się jakie różnice wagowe wystepuja pomiedzy 3B i 3BG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oritnuje się jakie różnice wagowe wystepuja pomiedzy 3B i 3BG?

Silnik i tylko silnik , no chyba że butla w kole ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, troche mnie zdziwiliscie z tym wstecznym... Ja musze w prawo, wcisnac i do tylu... Ale to faktycznie chyba roznica w skrzyni biegow. Co do tego, ktory jest ladniejszy to kwestia gustu. Przod bardziej podoba mi sie 3BG ale tyl juz 3B (mowie o kombi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert1974

ja mam 3BG 6 biegów i musze wcisnąć, w prawo i do tyłu (tak jak w maluchu:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktos napisał ze rozniaca w przednim zawieszeniu. Jaka to roznica? inna charakterystyka?
generalnie to raczej jest tylko wzmocnione, znajomek bez żadnych problemów wstawił sobie wahacze z B5 po liftingu do 98r-ma zamiar dłużej pojeździć ;)

Robert1974, a z tym wstecznym to zależy jaką masz skrzynkę...ja mam wcisk , w lewo i do przodu.(FRK 6 biegów- z wlepki przy kole)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wooosiu
jest tez roznica przy biegu wstecznym po liftingu naciska sie na dol i do przodu w wersji wczesniejszej nacisk na dol w prawo i do tylu. ale tak naprawde do ostatnie modele 2000 mialy juz ten typ zmiany.
Się wcisne.U mnie (Passat po liftingu)skrzynia 5-tka (tempomat) wsteczny jest normalnie bez wciskania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze tylna klapa-inny uchwyt do otwierania, w innym miejscu zamek :rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoc od paska po lifcie podejda wahacze do paska przed liftem pytam sie dlatego ze ponoc te po lifcie sa trwalsze i dluzej wytrzymuja, czy to prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności