Skocz do zawartości
Krolik660

Biegi wchodza auto nie jedzie 4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim passatem B5 VR5 150km syncro. Otoz silnik odpala sprzeglo chodzi normalnie ale wrzucajac bieg slychac tylko zgrzyt a auto stoi. Na kazdym biegu to zgrzytanie jest coraz szybsze ale auto stoi nawet nie drgnie. W czym moze byc problem ? Odglos slychac z okolic skrzyni biegow. 

Edit: przy wcisnietym sprzegle cisza dopiero jak puszczam sprzeglo slychac zgrzytanie. 

Edytowane przez Krolik660
Przypomnialo mi sie cos wazne w sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Johnny9211 napisał:

Sprzęgło powiedzialo papa

No dobrze sprzeglo ale co dokladnie? Docisk, tarcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wymienia się docisk z tarczą więc bez różnicy przy okazji warto wymienić łożysko oporowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2020 o 22:05, Johnny9211 napisał:

Tak wymienia się docisk z tarczą więc bez różnicy przy okazji warto wymienić łożysko oporowe

Nie poszlo sprzeglo tylko torsen sie posypal 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przerabiałem identyczne objawy w A4 4x4. Jakimś cudem wysunęła się półośka z przegubu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 22:54, adams napisał:

Ostatnio przerabiałem identyczne objawy w A4 4x4. Jakimś cudem wysunęła się półośka z przegubu.

Niestety to nie to. Wyjalem caly przedni mechanizm roznicowy i jedt caly. Zlapalem za walek atakujacy kolega zakrecil tylnym kolem (na biegu) i walek stoi i slychac jak cos przeskakuje. Jestem teraz na etapie wyjmowania skrzyni i mam powiem wam ze jest z tym troche zabawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności