Skocz do zawartości
  • 0
Mighty483

Brakujacy element w zawieszeniu

Pytanie

Cześć wczoraj podczas odpowietrzania hamulców zauważyłem brak tulei lub śruby łączącej zawieszenie, czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak się fachowo to nazywa i gdzie mogę kupić ?

Zdjecie

dodam ze jest to passat b5 1,9 tdi 130km 2001 rok, sedan.

Z góry dziękuje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Te otwory są dla fabryki do zgrubnego ustawienia wózka z nadwoziem. Dobrze by było umyć sobie porządnie intercooler, nadkole i pouzupełniać plastiki połamane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Metalowy radiator, który chłodzi powietrze przepływające przez niego. Kiedy jest umazany olejem to oczywiście spada jego skuteczność, więc warto go spryskać odpowiednim środkiem, delikatnie wypędzelkować i wypłukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

W środku napewno jest mgła olejowa jak w całym układzie, na dnie może być delikatnie bagienko olejowe ale zignoruj to. Taka specyfika tego silnika.  Nic nie wyciągać i nie demontuj. Spryskaj od zewnątrz czymś co dobrze rozprawia się z olejowym osadem, wypędzelkuj, przepłucz wodą, wydmuchaj wodę suszarką.

 

Możesz pokusić się o oczyszczenie przestrzeni wokół niego co pozwoli skuteczniej go przedmuchiwać. Nie wiem czy ma to jakikolwiek sens ale ja sobie tak zrobiłem.

Zobacz post #28 

 

Co do drugiego problemu - 

Zaworek N75

Czujnik ciśnienia doładowania / MAP Sensor

Zapieczona geometria turbiny

Układ podciśnienia gdzieś dziurawy i turbina nie daje się wysterować

Może gruszka sterująca turbiną

 

Na internecie są tony informacji o tym, więc musisz się zagłębić i skojarzyć co najprawdopodobniej nawaliło. 

Podłączenie się pod VCDS bardzo pomoże.

 

 

Intercoolera nie wiąż z turbiną. To nie to i to nie tak. 

 

 

EDIT: A kolega @Pestek92 właśnie wrzucił film jak czyści IC 

 

 

Edytowane przez StreamHD
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Tutaj masz link ale nie nagrywałem jak to myje bo za długo by to trwało :D spryskałem K2 AKRA kilka razy myjąc i płucząc wodą pod ciśnieniem

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jestem kompletnym laikiem w mechanice, dopiero się uczę na tym sprzęcie. Dzięki za podpowiedzi, zobaczyłem ze z drugiej strony tez nie ma tam żadnej śruby, tulejki. Który element to intercooler ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Już go namierzyłem, pytanie mam jeszcze odnośnie:

-czy ten intercooler ma w środku jakiś płyn/olej ?
-czy bawić się w jego wyciąganie z samochodu czy lepiej czyścić jak jest założony ?

Chciałem go wyczyścić w następujący sposób: spryskuje benzyną ekstrakcyjną wszystko, czekam aż lekko puści i wkładam pod gorącą wodę w kranie ?

Kupuję płyn do czyszczenia silników, nim pryskam i zmywam wszystko wodą ?

Który sposób uważacie za lepszy ?

 

Mam jeszcze jedno pytanie:

W moim passerati czasami odpina turbinę, na komputerze u mechanika wyskoczył komunikat, że jest to przeładowanie turbiny. Opiszę może co się dzieje.

Odpalam furę, ruszam, turbina normalnie pracuje i działa - przy 4 biegu jak go za mocno podkręcę, to powyżej 3000 obrotów odpina mi moc (wyłącza się turbina), muszę wtedy lekko zwolnić, wbijam 3 bieg, kręcę go powyżej 3000 i turbina się od nowa załącza (nie zawsze oczywiście, czasami muszę go wyłączyć i włączyć ponownie, żeby od nowa zaskoczyła). Czy wyczyszczenie tego intercoolera może mieć pozytywny wpływ na pracę turbiny ? (Turbina była regenerowana jakieś 5 lat temu, więc wykluczam jej ewentualny udział w usterce)
 

Edytowane przez Mighty483

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki Panowie za pomoc ;) wszystkiego dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności