Skocz do zawartości
Artur661

benzyna Metaliczny dźwięk przy 1.5 tys obrotów passat cc 3.6 fsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem w moim passat cc 3.6 fsi 4motion 2008r dsg po długim postoju na zimnym silniku przy jeździe w przedziale obrotów od 1.5 tys  do 2 tys z silnika słychać jakieś metaliczne stukanie i po przejechaniu kilka minut autem dźwięk ustaje. Co może być przyczyną 

Edytowane przez Artur661

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod pytanie. U mnie po mroźnej nocy, po uruchomieniu nad ranem, przez około 7-10 sek. silnik wydaje dziwny dźwięk, taki jakby metaliczny. Po tym czasie silnik pracuje już ciszej i dźwięk nie wraca. Eksperymentowałem też i np po ustaniu tego dźwięku wyłączałem silnik i zapalałem ponownie i tego dźwięku już nie było. Niczego też nie słychać na ciepłym/gorącym, ani po całym dniu stania. Jak było cieplej i samochodem jeździłem codziennie, to ten dźwięk również nie występował. Kiedy postał kilka dni, to w czasie dodatnich temperatur dźwięk był słyszalny, ale krócej, bo tylko jakieś 3-4 sek. W każdym przypadku występowania tego dźwięku zwiększenie obrotów nic nie dawało i nie zanikał. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam się nie znam ale czy obaj sprawdzaliście parametry rozrządu? Może to łańcuch trze o obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, ravenpoz napisał:

ja tam się nie znam ale czy obaj sprawdzaliście parametry rozrządu? Może to łańcuch trze o obudowę?

Umówiłem się już w warsztacie, ale termin mam za 1,5 tygodnia. Jak czegoś się dowiem, to opiszę tutaj, co zostało zdiagnozowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem auto z warsztatu. Mechanik "wsłuchiwał się" przez 3 mroźne poranki i nie stwierdził żadnych usterek :) Oprócz tego sprawdził wariator itd i możliwe, że moje nadwrażliwe ucho coś sobie wymyśliło ;) Olej wymieniony (miał przejechane 18k, ale zmieniany był 2 lata temu) więc może to był powód mojego zaniepokojenia :) Generalnie wszystko działa poprawnie i nie ma co narzekać i szukać problemów na siłę :) 

Samochód był w warsztacie VAG Motor Serwis w Piasecznie k/Warszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra, jeden z ASO w Poznaniu twierdził, że łańcucha się nie wymienia bo wg pierwotnych założeń tak było. Może dla spokoju sprawdź parametry rozrządu w VCDS i miej spokój. Jak to zrobić to poszukaj na forum. Jeśli nie miałeś robionego od początku to i tak byś musiał już pewnie robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam pomocy mam problem z moim passat cc 3.6 fsi 4motion 2008r dsg 300km. Problem występuje cały czas jak odpalę silnik na ciepłym dochodzi do stuków w silniku od strony skrzyni biegów po przejechaniu kilku metrów przestaje stukać. Czasami tez się dzieje to samo na zimnym silniku ale najczęściej na ciepłym oraz jak skrzynia biegów redukuje bieg słychać pojedyczny stukot ale przy zmianie biegu na wyższy to nie występuje co to może być proszę o pomoc!!!!! 

Edytowane przez Artur661

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności