Skocz do zawartości
PawelMusic1989

Passat B6 - Zamarznięte wszystkie zamki !!! Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam problem z zmarzniętymi zamkami w passacie B6. Problem objawiał się od początku jak już go kupiłem, ale nie w takim stopniu jak teraz. Kiedyś jak się wsiadło do auta to zamek kierowcy przy mrozach nie chciał się zatrzasnąć. Auto musiało się trochę zagrzać żeby zamek zaskoczył i było możliwe zamkniecie drzwi. Teraz wszystkie zamki mam tak zamarznięte że nie mogę ruszyć w ogóle klamką !!! Pomóżcie jaki środek ? Czym to przesmarować ? Czy trzeba demontować cały zamek żeby się pozbyć tego problemu ? Dzięki z góry za wszystkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze odmrozić suszarką do włosów ,dobrze wygrzać z każdej dostępnej strony żeby odparować wodę .Potem wd-40 i na koniec smar (biały,silikonowy ,taki żeby nie gęstniał za mocno w niskiej temperaturze ) w aerozolu ,powtarzać co kilka miesięcy .Miejsce aplikacji przez otwór do klucza i zamek od wewnątrz ,potem poruszaj kluczem kilkanaście razy i zamykanie ,otwieranie pilotem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest linka klamki zewnętrznej. Zeby się  do niej dostać trzeba zdjąć tapicerkę drzwi i wyjąć szybę.Czyszczenie i smarowanie rozwiązuje problem,chyba że jest uszkodzona co widać gołym okiem. Nowa kosztuje ok.60z za orginał

Wrazie zacięcia przytrzymaj drzwi i zamknij pilotem. Po otwarciu bedzie dzialać tylko klamka wewnętrzna ale zato da się zamkąć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest linka. Nauczyłem się przy mrozach żeby otwierać szyby z pilota i wtedy od środka klamką otwierać drzwi. Od wewnątrz klamki chodzą normalnie.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, PawelMusic1989 napisał:

Problemem nie jest linka

 

7 godzin temu, PawelMusic1989 napisał:

Od wewnątrz klamki chodzą normalnie

Pewnie dlatego, że to są 2 osobne linki ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności