Skocz do zawartości
DemcioTDI

Passat B5 ajm nagle przestał reagować na gaz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Na wstępie zaznaczam, że nigdzie nie znalazłem tematu z moim problemem. Więc tak. Passat B5 przedlift, 1.9  TDI , ajm 115km 85kW. Jadę dziś sobie na dworze temperatura -1, auto rozgrzane normalnie. Nagle komunikat STOP, i coś o hamulcach komunikat że niski poziom płynu hamulcowego, w trakcie jazdy wciskam sprzęgło, zgasiłem go i odpaliłem odrazu, i nagle przestał reagować na gaz. Trzymam cały czas sprzęgło, silnik normalnie na wolnych obrotach jak zawsze ale wciskam pedał gazu i zero reakcji. Puściłem sprzęgło, wciskam gaz, zero reakcji. Więc zatrzymałem się, zgasiłem go, odczekałem może 2 minuty odpaliłem i wszystko cacy. Zero problemów i narazie jest ok. Jednak coś musi być nie tak skoro takie coś mi się przytrafiło. Dodam, że poci mi się pompa vakum, i prawdopodobnie odma do roboty bo wali olejem w dolot, i puszcza mi uszczelka pokrywy zaworów. Na odpalonym silniku jak odkrece korek wlewu oleju zaczyna dmuchać w rękę i dziwnie falować obrotami. Do tego leje mi się z EGR. Poza tym jeździ cacy moc ma. I ostatnio przy odpalaniu i jak zimno lekko na szaro kopci. Co to mogło być ? Dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz nagraj film tych objawów i porób zdjęcia pod maską tych wycieków to wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sytuacja z brakiem reakcji na gaz do tej pory się nie powtórzyła, natomiast niepokoi mnie jego falowanie biegu jałowego na zimnym, i do tego zaczął kopcić na taki ciemny szary, te spaliny bardzo śmierdzą, i gryzą w gardło i oczy. Do tego ostatnio zauważyłem kolejny wyciek nie wiem dokładnie skąd, możliwe że gdzieś nad skrzynią biegów,i zacieka po niej. Kapie z niej, nie jakoś fest tak robi się kropelka, skapnie i się tak z 30 minut zbiera kolejna. Kolor taki pomarańczowy, jakby lekko tłuste. Nie wiem co to może być. Płynu chłodniczego nie ubywa, ani nie przybywa olej ubywa co ok. 3000km dolewam 400ml bardzo cieknie z EGR  Płyn wspomagania też nie ucieka. Klima szczelna. Silnik ma mega dużo wycieków. Jako że auto kuzyna, często pożyczam, i w sumie to więcej nim jeżdżę niż on. Mam zamiar go kupić, i  wszystko ponaprawiać. Bardzo go zaniedbał. Zapomniałem dodać że elastyczny łącznik wydechu się jakoś miesiąc temu już zerwał i wydech jest opiera się o podłużnicę. Ogólnie silnik wygląda jakby go ktoś w smole gotował. Poniżej fotka tej substancji z wycieku kapiącego po skrzyni biegów. Może rozpoznasz co to i z czego to może wyciekać. Wieczorem dodam fotki silnika. Sorki, że tak chaotycznie piszę. Dziękuję za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam serdecznie.

IMG_20201211_021028.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj znów ta samą sytuacja. Zgasiłem go po paru sekundach odpalam i silnik bardzo niskie obroty, bardzo się trzęsie, zero reakcji na gaz, i dym z pod maski. Ustaliłem na ten moment że poprostu wtedy nie chodzi na wszystkie gary i dlatego się tak trzęsie a ten mega dym to niespalone paliwo. A dlatego z pod maski bo mam dziurę w łączniku elastycznym wydechu. Tylko pytanie. Dlaczego jak go zgaszę, i odpalę to tak się dzieje. Dodam że jak coś takiego występuje to wystarczy go znów zgasić, odczekać pół minuty odpalić i jest wszystko ok. I tak na zagranym silniku jest. Rano pali od strzała, nawet na mrozie. Zawsze przy odpalaniu puszcza chmurkę jakby nie przepalone paliwo ale jak się zagrzeje nawet troszkę to przestaje kopcić. Przy przyspieszaniu na 3 biegu wyżej 2,5 k obrotów czuć lekkie szarpnięcia ale tylko na tym biegu i obrotach. Na pozostałych biegów zero szarpnięć. Cóż to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Fakt że po latach ale sprawy wyglądają tak. Te cuda z tym dziwnym chodzeniem ustały po zrobieniu pompek. Ten wyciek to była ropa z tandemu. Na ten moment pastuch ma się dobrze, śmiga jeździ ;) Pozdrawiam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności