Skocz do zawartości
marcel65

Passat B6 źle skręca w lewo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem użytkownikiem Passata B6 2,0 TDI-2006 ,silnik BMP od 12 lat, myślałem ze przerobiłem już wszystko z tym samochodem-ale nie - kolejny problem. Od jakiegoś czasu auto źle skręca w lewo. Dzieje się to od ok 90-100 na godzinę i jest zależne od długości i ostrości zakrętu, auto zaczyna podskakiwać, bujać się dość mocno na boki, właściwie to nie można go utrzymać w zakręcie, w ekstremalnej sytuacji bywa niebezpiecznie. Na tym samym przykładowym łuku w drugą stronę normalnie ,czyli jak po szynach. Zjawisko nasila się wraz ze wzrostem szerokości opon. Wszystkie proste rozwiązania zostały już kilkakrotnie zastosowane, kontrole geometrii, ścieżki diagnostyczne, wymiany i zamiany kół . Oględziny i kontrole zawieszenia dokonywane przez bardzo uznanych mechaników i diagnostów niczego nie dały, niezmiennie słyszę że zawieszenie jest w idealnym stanie. W samochodzie nie ma oczywiście żadnych błędów. Ostatnio wymieniłem amortyzatory z przodu na Kayaba- wydaje mi się że jest jeszcze gorzej niż na tych starych fabrycznych. Przy jeździe wolniejszej bądz manewrowaniu wszystko jest niby OK, ale czasem wydaje mi się że samochód jest taki trochę jakby niepewny, jakby trochę ‘myszkował” po drodze- ale to może być subiektywne. Dodam jeszcze że auto nie jest powypadkowe, skorodowane, nie wjechałem w dziurę , nic podobnego-auto jeździło cały czas zupełnie normalnie -to dzieje się od jakiegoś czasu. Bardzo proszę o pomoc, bo mi kończą się pomysły, może ktoś też tak miał. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręcaj tylko w prawo. Do sprawdzenia górne prawe łożysko mcphersona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie 

łożysko nowe, podobnie jak większość elementów zawieszenia, sprawa niestety nie jest taka prosta ani oczywista

Dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak źle skręca tylko w jedną stronę to winna jest tylko geometria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie problemem

Geometria była już sprawdzana i to nie jeden raz, w różnych warsztatach ,raczej w takich które wiedzą o co chodzi, na różnym sprzęcie, wynik zawsze taki sam -Wszystko OK

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam ten sam problem, czy coś może zaradziłeś na to czy po prostu odpuściłeś?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności