Skocz do zawartości
Maattteo

Problem z radiem MFD G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam problem z zakupionym radiem MFD G w Passacie B5FL z 2005 roku. Na naklejce urządzenia znajduje się numer 3B0035191G, zaś przy odczycie VCDS pokazuje 3B0035191D. W nawigacji nie ma wgranego spolszczenia (sprawdziłem działanie na wszystkich językach). Przy teście z użyciem przycisku nr 3 i 6 pojawia się:

MCM SW 3310R / 9128C /
SH SW: 3310/0102
NAV SW : 390.23 / 967.07 / NO ROM
NDB SW : 583.24 / 585.20 / ----
KONTRAST: 48
NAV HW: 1002 / 36416
PROJECT: VWZ_DYN 00KW14
STAMP /: MAR 10 2003 / 12:10:57
USER: FEO2HI / DEP:N
VER NAME:
MCM:00 KOPRO 00SH:00 KOMBI:0000

Radio nie chce współpracować z kierownicą multifunkcyjną wraz z przekaźnikiem 451, a także z fisem w liczniku 849 i tunerem TMC.

Czy istnieje możliwość wgrania poprzez płytę CD oprogramowania, które powinno być w tym radiu? Udało mi się znaleźć spolszczoną wersję pod G, jednak nie wiadomo, ćzy to faktycznie to, a wolałbym oryginalny soft bez modyfikacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystkie kostki z tyłu radia wpięte ogólnie te radio jest sterowane CAnem  czyli na kostce 26pin powinien byc podpięty can 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że fabrycznie miałem MCD C sterowane Canem, podłączyłem 26 pinową wtyczkę z dwoma pinami z czerwonej wtyczki oraz z tunerem TMC. W teorii wszystko powinno działać, ale jest brak jakiejkolwiek komunikacji. Kodowanie ustawiłem prawidłowe. Skoro can zawiódł. to po przeczytaniu opinii, że MFD D da się  połączyć z licznikiem 849, zrobiłem drugie połączenie po 3 kablach między zieloną wtyczką licznika, a zieloną miniiso, ale to też nic nie pokazało na fis. Jest też szansa, że mam uszkodzony tuner TMC. Ciekawe co w tym radiu zostało zmodyfikowane, że komputer pokazuje starszą wersję. Może została podmienione płyta główna, może zmieniona wersja aktualizacją, a może namieszało wgranie flasha pamięci 24c16 ze zmienionym pinem z innej wersji radia (mam takie podejrzenie, gdyż pin to trzy zera i inna cyfra na końcu, ale nie wiem, czy ten układ warunkuje pokazywaną wersję).

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tera kupiles Mfd D a podłączyłeś kabelek z zielonej wtyczki 11 pin ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest MFD G ale z wgranym oprogramowaniem od wersji D (pewnie, żeby radio było bardziej uniwersalne). O której zielonej wtyczce mówisz? Zrobiłem połączenie między zieloną wtyczką licznika, a zieloną od radia ( Pin 30 -> 8,   31 -> 9,   32 -> 10 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik 451

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności