Jump to content
Sign in to follow this  
Maattteo

Problem z radiem MFD G

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam problem z zakupionym radiem MFD G w Passacie B5FL z 2005 roku. Na naklejce urządzenia znajduje się numer 3B0035191G, zaś przy odczycie VCDS pokazuje 3B0035191D. W nawigacji nie ma wgranego spolszczenia (sprawdziłem działanie na wszystkich językach). Przy teście z użyciem przycisku nr 3 i 6 pojawia się:

MCM SW 3310R / 9128C /
SH SW: 3310/0102
NAV SW : 390.23 / 967.07 / NO ROM
NDB SW : 583.24 / 585.20 / ----
KONTRAST: 48
NAV HW: 1002 / 36416
PROJECT: VWZ_DYN 00KW14
STAMP /: MAR 10 2003 / 12:10:57
USER: FEO2HI / DEP:N
VER NAME:
MCM:00 KOPRO 00SH:00 KOMBI:0000

Radio nie chce współpracować z kierownicą multifunkcyjną wraz z przekaźnikiem 451, a także z fisem w liczniku 849 i tunerem TMC.

Czy istnieje możliwość wgrania poprzez płytę CD oprogramowania, które powinno być w tym radiu? Udało mi się znaleźć spolszczoną wersję pod G, jednak nie wiadomo, ćzy to faktycznie to, a wolałbym oryginalny soft bez modyfikacji.

Masz wszystkie kostki z tyłu radia wpięte ogólnie te radio jest sterowane CAnem  czyli na kostce 26pin powinien byc podpięty can 

Z racji, że fabrycznie miałem MCD C sterowane Canem, podłączyłem 26 pinową wtyczkę z dwoma pinami z czerwonej wtyczki oraz z tunerem TMC. W teorii wszystko powinno działać, ale jest brak jakiejkolwiek komunikacji. Kodowanie ustawiłem prawidłowe. Skoro can zawiódł. to po przeczytaniu opinii, że MFD D da się  połączyć z licznikiem 849, zrobiłem drugie połączenie po 3 kablach między zieloną wtyczką licznika, a zieloną miniiso, ale to też nic nie pokazało na fis. Jest też szansa, że mam uszkodzony tuner TMC. Ciekawe co w tym radiu zostało zmodyfikowane, że komputer pokazuje starszą wersję. Może została podmienione płyta główna, może zmieniona wersja aktualizacją, a może namieszało wgranie flasha pamięci 24c16 ze zmienionym pinem z innej wersji radia (mam takie podejrzenie, gdyż pin to trzy zera i inna cyfra na końcu, ale nie wiem, czy ten układ warunkuje pokazywaną wersję).

Edited by mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

czyli tera kupiles Mfd D a podłączyłeś kabelek z zielonej wtyczki 11 pin ?

To jest MFD G ale z wgranym oprogramowaniem od wersji D (pewnie, żeby radio było bardziej uniwersalne). O której zielonej wtyczce mówisz? Zrobiłem połączenie między zieloną wtyczką licznika, a zieloną od radia ( Pin 30 -> 8,   31 -> 9,   32 -> 10 ).