Skocz do zawartości
Gość patrykas80

Problem z automatyczną skrzynią

Rekomendowane odpowiedzi

Bezobslugowe to nie znaczy ze bez awaryjne. Jak sie nie dba o skrzynie to i dlugo nie pojezdzi. Automaty z reguly nie powinny ciagac przyczepek lawet a niemcy czy inni wcale na to nie patrza tylko podpinaja i do przodu.

 

Za kilka dni sie pochwale ile mnie remont automata kosztowal bo dzis oddalem do fachmanow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za kilka dni sie pochwale ile mnie remont automata kosztowal bo dzis oddalem do fachmanow.

Tomek to czym wczoraj na spocie byłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passatem dzis go odstawilem do szczecina.

Edytowane przez capslock82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego odpowiedzcie mi dlaczego do ASB są przewidziane oprócz filtra i oleju na zmianę, tzw zestawy naprawcze (czyli tarczki i przekładki), dlaczego są w sprzedaży elektrozawory i inne tego typu rzeczy przeznaczone do skrzyń biegów.

 

Jacek, czytałem sporo Twoich popartych doświadzeniem postów, więc podzielę się równiez moim. Nie chciałbym wkładać kij w mrowisko, ale to nie do końca tak jest. Polska to specyficzny kraj i obecność na rynku pewnych rzeczy nie powinna dziwić.

Części zamienne są w sprzedaży ponieważ skrzynia to element który niestety czasem się psuje. Psuje się z powodu złego eksploatowania (przyczepy, lawety, góry itp), albo złej obsługi. Czasem to za mało oleju (wycieki), zły olej nalany przy wymianie, za dużo oleju bo wymiana była robiona bez pomyślunku przy złej temperaturze skrzyni.

Jeśli są awarie skrzyni a nowa skrzynia to spory koszt to jasne jest, że części zamienne trafią kiedyś w końcu do sprzedaży. Jest popyt- musi być podaż. To tak jak z pompami VP 44 które dla całej europy zachodniej jest są nienaprawialne. Jeden z bardziej doświadczonych mechaników w niemieckim serwisie zrobił wielki oczy jak się dowiedział, że np sterownik i zacierające się zawory można u nas zakupić i wymienić. Podobnie ze skrzyniami- części są dostępne, ale to wcale nie musi oznaczać, że producent je rzucił na rynek, żeby je okresowo wymieniać. Co do samej wymiany oleju to mam swoje wyrobione zdanie i powiem tak. Jak ma to robić partacz to lepiej nie wymieniać bo będzie większa szkoda. Nie wiem Jacku na ile masz w tym temacie doświadczenia, ale ja często trafiam na klientów którzy skarżą się, że skrzynia niedomaga po wymianie oleju. Ludzie leją do skrzyń co się da. Nie sprawdzaja specyfikacji, która akurat w WV jest cholernie ważna i słuchająć jakiegoś oszołoma ze sklepu motoryzacyjnego leją coś co najtańsze. Warsztaty leją często z beczki i czasem nawet szef nie wie co w tej beczce jest. Nie przesadzam- znam to z autopsji. Kolejna sprawa to kto tak dokładnie przestrzega procedury wymiany? Warsztatom od skrzyń tak na dobrą sprawę nie zależy, aby użytkowniek długo i bezawaryjnie jeździł prawda...? Więc za taką wymianę ja serdecznie dziękuję. Olej można wymieniać, to na pewno nie zaszkodzi skrzyni a może pomóc i przedłużyć jej żywot, ale! Ale musi to być zrobione mądrze i w przypadku VW należy uważać na to co się leje do skrzyni. Merc dla porówniania jest bardziej tolerancyjny, lałem do kilku skrzyń kilka różnych oleum i smiagają bez zarzutu. W VW za pomieszanie olejów często się słono płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyczepiają czy nie, ale jeżeli auto od nowości ma hak to sorry Batory nie po to aby brać na siebie cala siłę uderzenia. he he

 

zgadzam się z całością Twojej wypowiedzi, zależy od mechaników i ich doświadczenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju zgadzam się w pełni z tobą. Niemiec robi zdziwioną minę gdyż warunki eksploatacji w Niemczech są zupełnie inne niż w naszym dziwnym kraju. Często o tym nie ma zielonego pojęcia.A co do części to było czysto retoryczne pytanie. Wiem jak wygląda obsługa skrzyń na różnego rodzaju warsztatach i tzw. stacjach ASO i wiem że sprzedaż zamienników oraz części w zestawach to tylko ze względu na specyfikę naszego kraju. Rozumiem także dylematy naszych forumowiczów, bo gdzie się nie obejrzysz zawsze te same pytania na które często mają sprzeczne odpowiedzi niemało ich uzyskują w/w ASO. Dlatego jest to forum aby dzielić się swoim doświadczeniem. Myślę Andrzeju że jeśli twoje doświadczenie jest spore wielu z nas z niego skorzysta. Ja niestety mam największe doświadczenie w kręceniu kółkiem. Mechaniki się uczyłem ale to było dawno. Ale nie o tym tutaj rozmawiamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ma w100% racje ze jak sie jedzie do 1 lepszego warsztatu to choc ich checi sa dobre to i tak wleja co im powiedza przez tel jak sami nie wiedza co zalac.

 

Wiem to z autopsi bo jak pojechalem do warsztatu to mi powiedzieli ze oleje w skrzyni sa w pelni mieszalne i mozna lac czerwony do żółtego i nie ma problemu tylko zeby klasa sie zgadzala . Ale zanim do nich pojechalem to dwa dni spedzilem w necie(wiekszosc forum passata) i wiekszosci rzeczy sie dowiedzialem i choc nie jestem mechanikiem to wiele rzeczy naprawilem sam dzieki wskazowkom z tego forum.

Wiec takie fora i wymiany zdan sa napewno przydatne

 

Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie. Czy tryb awaryjny skrzyni objawia się tak samo w zwykłym 4-biegowym automacie jak w tiptronicu? Tzn w tym przypadku powinny się świecić PRND321 czy może jakoś inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tryb awaryjny skrzyni objawia się tak samo w zwykłym 4-biegowym automacie
dokładnie tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z warsztatem który podjął się naprawy mojego pełnego automatu do paska 2003ri po naprawie zrobiłem 2000km i jak przed naprawą skrzynia szarpała i komputer rejestrował około 6 błędów a po przejechaniu około 1000km wyskakiwał check ingein tak po naprawie w tym warsztacie skrzynia tak się zepsuła że na podwórko nie wjechałem facet przysłał lawetę ale ta naprawa trwa już 3tygodnie sam dzwonie bo facet nawet nie ma zamiaru a jego zapewnienia że oddzwoni spełzają na niczym za pierwszą naprawę zapłaciłem 3500zł jak zrobić żeby przewieźć auto do innego warsztatu i naprawić na jego koszt co jest potrzebne jakie dokumenty czy świadkowie bo ja odchodzę od zmysłów z góry dziękuje za wszelką pomoc i porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z warsztatem który podjął się naprawy mojego pełnego automatu do paska 2003ri po naprawie zrobiłem 2000km i jak przed naprawą skrzynia szarpała i komputer rejestrował około 6 błędów a po przejechaniu około 1000km wyskakiwał check ingein tak po naprawie w tym warsztacie skrzynia tak się zepsuła że na podwórko nie wjechałem facet przysłał lawetę ale ta naprawa trwa już 3tygodnie sam dzwonie bo facet nawet nie ma zamiaru a jego zapewnienia że oddzwoni spełzają na niczym za pierwszą naprawę zapłaciłem 3500zł jak zrobić żeby przewieźć auto do innego warsztatu i naprawić na jego koszt co jest potrzebne jakie dokumenty czy świadkowie bo ja odchodzę od zmysłów z góry dziękuje za wszelką pomoc i porady

to raczej pytanie do prawnika, a ja z doświadczenia wiem, że nieraz lepiej poczekać niż iść na noże. Co do naprawy, są warsztaty lepsze i gorsze oraz polecane, widocznie kolega trafił do gorszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odebrałem mego paska z warsztatu i zrobiłem zaledwie 50km po czym zaczął hamować i stanął na środku drogi trochę dymu i chyba mały wyciek oleju bo tłuste pozostawił na ulicy po tym jak wjechał na lawetę i do innego warsztatu bo ten mechanik nie miał jak zwykle na teraz lawety a w słuchawce telefonu na wieść że auto stoi usłyszałem "to co mogło się stać już sam nie wiem" może miał ktoś podobny problem lub zna prawnika który pomógłby w odzyskaniu należytych kosztów. z góry dziękuje za pomoc wszelką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz- a czy próbowałeś z gościem porozmawiać rzeczowo? Pytam, ponieważ ludzie często nie zaczynają od rozwiązań z pozory najprostrzych. Może powiedz mu, że jesteś zniesmaczony poziomen jego usług i rezygnujesz z niego. W związku z tym, że skrzynia nadal jest uszkodzona musi zwrócić Ci wszystkie pieniądze, które mu zapłaciłeś.

 

Powiedz mu, że jeśli nie zwróci pieniędzy podejmiesz inne kroki. Nie strasz go, nie wykrzykuj, po prostu mu to spokojnie powiedz i zobacz co będzie.

 

Można oczywiście iść na udry. Narobić mu problemów, nasłać oragana, zapytać czy aby nie zapomniał zapłacić podatku od pieniążków, które od Ciebie wziął itd, ale ja uważam, że to zła droga.

Co do innych metod- opiszę Ci przypadek z ubiegłego miesiąca:

 

Vito CDI z przerywającym silnikiem. Klient odwiedzał kilka razy mechanika ze swojej okolicy, za każdym razem płacił słone rachunki a auto wracało do mechesa w coraz gorszym stanie. Po bodaj piątej reklamacji zabrał auto i przywiózł do mnie. Starka nic nie mówi- brak łączności z kompem. Instalacja w dramatycznym stanie po "zabiegach" mechesa. kable pocięte, złączki polutowane, często nieizolowane. Płyta kompa wygląda jak by ktoś opalarką do okien po niej jechał. Po dwóch dniach walki Starka się łączy i mówi, że wtryski kaputt. Dekiel zrzucam i oczom nie wierzę. Głowica zmasakrowana, brak gwintów w miejscach mocowań wtrysków, instacja w strzępach, wtryski zamocowane na jakieś dorobione elementy pokryte grubą warstwą korozji. Rzeźnia, po prostu rzeźnia. Wołam klienta, aby zobaczył i podjął decyzje o zakupie czapy i wtrysków, klient dostaje białej gorączki. Prawnik, powołanie rzeczoznawcy, oględziny auta. Rzeczoznawca przyznał do wymiany Czape, wtryski, wiązke silnika, komputer i parę drobiazgów, które w sumie dały zawrotną kwotę. Na chwilę obecną auto stoi, ale wiem, że błyskawicznie odbyło się jakieś postępowanie polubowne czy coś. Tak w każdym razie mi to opisywał klient. Jeśli chcesz- dowiem się więcej, ale podobno jest to sposunkowo prosta sprawa o ile jest z czego pieniążki ściągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne wczoraj jak dzwoniłem i mówiłem mu że jest niekompetentny i wiozę auto do innego mechanika to powiedział że nie ma sprawy i wspomniał coś o rzeczoznawcy po czym się rozłączyłem skoro on nie walczy o klienta to ja tym bardziej myślałem że może zadzwoni dzisiaj sam ale jak zwykle nie próbuje nic ja zadzwonię jutro i powiadomię go co powiedział rzeczoznawca i czy sam zapłaci za remont czy będzie chciał sądownie.choć nie wiem jak się do tego zabrać i czy sobie poradzę.wszystko byłoby grało może dalej bym do niego jechał ale auto potrzebuję do pracy za granicą a to około 2500km miesięcznie także nie mogę zbyt długo zwlekać.i pytanie zasadnicze ile można naprawiać skrzynie biegów bo wydaje mi się że 2 lub 3 tygodnie to trochę absurd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 pytanie, masz rachunek za naprawę skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to rachunek ale dokument stwierdzający przyjęcie auta co naprawiane kiedy i jakie części wymieniane pieczątka podpis i koszt robocizny brak kosztów części. byłem u mechanika drógiego z rzeczoznawcą i mówi że olej najtańszy bo czerwony producent sugeruje żółty czy miodowy cała jest spalona koszt naprawy koło 6000tys. rzeczoznawca 500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jest to rachunek ale dokument stwierdzający przyjęcie auta co naprawiane kiedy i jakie części wymieniane pieczątka podpis i koszt robocizny brak kosztów części. byłem u mechanika drógiego z rzeczoznawcą i mówi że olej najtańszy bo czerwony producent sugeruje żółty czy miodowy cała jest spalona koszt naprawy koło 6000tys. rzeczoznawca 500zł
spokojnie, koszt 6 tyś z nieba każdy prawnik udowodni, nawet poszukaj na allegro koszt skrzyni po remoncie 3,5 do 4 tyś z gwarancją po oddaniu swojej. Za 6 tyś jakiś rok temu sprzedawane były skrzynie nowe z gwarancją. Do tego dorzuć około 600 zł za wymianę. I teraz tak powiedzmy że 3,5 tyś i wymiana to jest około 4100 zł... idziesz do sądu a tak dobry prawnik mechanika weźmie drugiego rzeczoznawcę, który określi że Twoja skrzynia przed naprawą była na tyle zepsuta że koszt naprawy byl taki jaki zapłaciłeś powiedzmy 2 tyś, ale że po naprawie wywaliło cos innego co nie było do stwierdzenia i koszt wyniósł jeszcze dodatkowe 2 tyś... itd, potem określą jakieś np. błędy na początku eksploatacji po Twojej stronie i w sumie wywalczysz w najlepszym wypadku tylko zwrot kosztów tych co zapłaciłeś mechanikowi. Teraz to i nawet opinia rzeczoznawcy jest do podważenia, bo stwierdzą, że nie miał prawa oceniać automatów... 2 lata temu taka opinia uprawnionego wynosiła 1400 zł. Ogólnie zanim pójdziesz do sądu próbuj porozmawiać z tym klientem, dobrze radzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukaj na allegro koszt skrzyni
lepiej naprawiać swoją niż kupować na allegro regenerowaną. Nie dostaniesz gwarancji że zastartuje, oprócz modelu skrzyni ważne jest dokładne oznaczenie jej bo może nie zgadzać się płyta sterująca...i co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne problemy ze skrzynia. szarpał mulił. wymieniłem sprzęgło i teraz jest super:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze skrzynią pełny automat 4biegi po wizycie w warsztacie i ujechaniu 50 km skrzynia się pali i blokuje lub traci biegi bo miałem tak 2 razy

może ktoś pomoże co może być przyczyną auto jest od 18-10-2010 w warsztacie teraz żałuje że nie wymieniłem na manuala byłby teraz spokój a tak to czekam i nic z tego nie wynika tylko tyle że nie mam auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności