Skocz do zawartości
marcinsgdz

Ubytek płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

też zrobiłem rozrząd 130 tyś bo jednak pompa lała na maksa. Uszczelniacz też jest wymieniony na moją prośbę bo się mocno pocił. Pasek wyglądał dość dobrze ale pompa to masakra. Łożyska już nie było praktycznie. Co ciekawe po rozrządzie ubyło mi też płynu do minimum. Na razie mam obserwować i uzupełniać bo jak będzie ubywało dużo to egr albo niestety UPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś reguła w tym modelu. Cieknie z tych uszczelniaczy nagminnie a mało kto to rusza przy rozrządzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że tam jest prawdziwy zimering, a okazuje się że to jakieś gó...no ,które się odkształca pod palcem ... nie dziwie się że to nie spełnia swojego zadania. Nigdy nie widziałem w autach takiego typu uszczelnienia.  

uszcz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2022 o 19:51, kubek197878 napisał:

też zrobiłem rozrząd 130 tyś bo jednak pompa lała na maksa. Uszczelniacz też jest wymieniony na moją prośbę bo się mocno pocił. Pasek wyglądał dość dobrze ale pompa to masakra. Łożyska już nie było praktycznie. Co ciekawe po rozrządzie ubyło mi też płynu do minimum. Na razie mam obserwować i uzupełniać bo jak będzie ubywało dużo to egr albo niestety UPG.

Miałem taką samą historię.
Lejąca pompa, wymiana rozrządu i dalej płynu ubywało ale w większych odstępach kilometrowych już.
Dolałem 2x i od tamtej pory nic się nie dzieje. Układ się odpowietrza.
Oby u Ciebie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2021 o 10:29, PU napisał:

Witam, 

Mam kłopot z utratą płynu chłodniczego w B8 2.0 TDI (155KM). 

Na odcinku 20 km potrafi mi wylecieć blisko 1l płynu, jeśli mocniej "pocisnę", przy delikatniejszej jeździe nie wycieka nic.

Jeden serwis już się poddał, stwierdził, że nie wie co jest przyczyną.

Co udało mi się ustalić to na 99% płyn wylatuje przez korek w zbiorniczku wyrównawczym przez dedykowany do tego spust.

Korek wymieniłem na nowy, ten sam efekt.

Nie ma innym wycieków, chłodnica cała.

Wentylator kręci, pompa wygląda, że pracuje, zmieniana pół roku temu.

Temperatura utrzymuje się na 90 stopniach.

Komputer nie wykazuje błędów.

Sprawdzałem też czy występują spaliny w płynie, ale nic nie wykazało.

 

Jeszcze jedną prawidłowość zauważyłem. Jeśli trzymam obroty poniżej 2300/2500 obr nie tracę płynu.

Jeśli obroty wzrastają powyżej tych wartości - jeżdżę dziennie ~200km po autostradzie - płynu ubywa.

 

Nie mam już pomysłu jak i co dalej sprawdzić. Dzisiaj oddaję do serwisu, który chce podjąć się wyzwania.

Dam znać.

Hej, 

Mam ten sam problem z tym samym silnikiem.

Test Co2 nie wykazał spalin w płynie chłodniczym.

Co ci sie udało ustalić?

Proszę o informacje,

Edytowane przez Joxjokey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ktoś znalazł rozwiązanie tego tematu czy każdy tylko pisze jak ma problem a jak go już rozwiąże to nie wchodzi już na forum.🤨

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, chgw napisał:

I co ktoś znalazł rozwiązanie tego tematu czy każdy tylko pisze jak ma problem a jak go już rozwiąże to nie wchodzi już na forum.🤨

Nikt ci nie wywróży przyczyny , trzeba wszystko posprawdzać

Możliwe przyczyny 

Cieknącą pompa wody

Chłodnica w kolektorze (częsta usterka)

Chłodnica spalin 

Uszczelka pod głowicą

Pęknięta głowica 

Zaworek w korku 

Zatkany ulķad przez pęknięty woreczek z sylikatem

Chłodnica od dsg

Pogryziny któryś z węży gumowych

Wyciek płynu przy króćcach przepustnicy 

Wyciek prz webasto ( jak jest zamontowane )

Chłodnica wody ,nagrzewnica (mało spotykane w tym modelu)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności