Skocz do zawartości
lokerrr

Podwójny nr VIN?

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! Rozglądam się za Passatem B8 i trafiłem na ciekawe ogłoszenie z mojej okolicy. Z ciekawości skopiowałem VIN w google i okazało się, że ktoś szukał na jakimś forum mechanicznym rozwiązania odnośnie niedziałających przycisków. W linku dodanym na tym jest odnośnik do filmiku w którym widać, że w samochodzie jest zamontowany Virtual Cockpit, ale w ogłoszeniu są zwykłe zegary. Czy to może być przypadek, że nr VIN się zgadza? Czy to ten egzemplarz jest jakiś kombinowany? Pozdrawiam!

Ogłoszenie

https://aacar.pl/oferta/volkswagen-passat-r-line-highline-4motion-2-2/

Forum z problem i filmem

https://forums.ross-tech.com/index.php?threads/23244/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że ktoś chciał mieć virtual i nie poszło kodowanie... wrócił do analogowych....

podjedź i sprawdź VIN na aucie... może w ogłoszeniu jest błędny....

 

WVWZZZ3CZGE046230

produkcja auta 30.07.2015

silnik CUAA 239KM

kolor biały

skrzynia RCG (7A) czyli DQ500

z rynku włoskiego

napęd na 4 koła

przednie lampy LED

ma kod PR 9S8 czyli "Multi-function display/trip computer: Multi-function display/on-board computer "FPK" (freely programmable instrument cluster)"  ale czy to jest virtual cockpit ... nie jestem pewny

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim B8 są analogowe zegary i mam kod PR 9S6 "Multi-function display/trip computer: Multi-function display/trip computer "Colour""

@lokerrr wygląda na to, że ma podmienione zegary na analogowe

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie miał nabite   kilometrów, a ze się nie da w virtualce obniżyć, to   wsadzili zwykłe zegary i zmienili przebieg ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na filmiku z maja 2020 ma 130tys.km a teraz przy sprzedaży 158tys.km  ...... raczej zmienionego przebiegu nie ma :)

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciaz chyba z DSG mozna odczytac i paru innych komponentow. Mozliwe ze sie uszkodzilo po gwarancji i ktos zdecydowal by wymienic na tanszy. Albo malo realne by przycebuli sprzedal tamten i kupil tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rosol napisał:

ma kod PR 9S8 czyli "Multi-function display/trip computer: Multi-function display/on-board computer "FPK" (freely programmable instrument cluster)"  ale czy to jest virtual cockpit ... nie jestem pewny

potwierdzam

Mam Virtual Cocpit i jest to:

9S8  Multi-function display/trip computer: Multi-function display/on-board computer "FPK" (freely programmable instrument cluster)

na wydruku z polskiego ASO mam: 

9S8 Wielofunkcyjne wskaźniki / komputer pokładowy "FPK" - PROGRAMOWALNE

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa jasna jak slonce... pomiedzy czerwcem 2020 a listopadem 2020 mial wymieniony licznik na analogowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rosol napisał:

sprawa jasna jak slonce... pomiedzy czerwcem 2020 a listopadem 2020 mial wymieniony licznik na analogowy

to to wszyscy wiedzą 

chyba ze ludzie  przy sprzedazy wyjmuja co się  da by  to sprzedać   i jeszcze zarobić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jak kupuje VW to sprawdzam VIN tutaj:

https://erwin.volkswagen.de/erwin/showHome.do

Logujesz się i płacisz 7 euro kartą. Przez godzinę możesz sprawdzić ile VInów chcesz, a dodatkowo można sobie wydrukować instrukcje do napraw.

Masz 100% pewności co do wyposażenia samochodu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności