Skocz do zawartości
omaral

diesel Jedno szarpnięcie przy ruszaniu po jeździe na wstecznym.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule przy ruszaniu na jedynca po jeździe na wstecznym co jakiś czas pojawia sie jedno silne szarpnięcie/uderzenie w momencie gdy zaczyna łapać sprzęgło.
Nie jest tak za każdym razem czasem dwa razy dziennie czasem raz na kilka dni. Najczęściej występuje po parkowaniu tyłem na jakimś ciasnym miejscu gdzie jest wymagane troche kombinacji by wjechać lub po wyjeździe z miejsca parkingowego gdy auto było zaparkowane przodem.
Próbowałem wywołać taką sytuację umyślnie w trakcie kilku prób cofania z prostymi lub skręconymi kołami ale nie udało mi się.
Dodatkowo po takiej akcji biegi ciężko wchodziły, haczyły przez jakiś czas (obecnie już praktycznie cały czas haczą).


Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Gdzie może leżeć problem?


Czy coś z wysprzęglikiem, że nie trzyma i popuszcza sprzęgło gwałtownie? Ale działo by się tak też pewnie przy ruszaniu normalnym a nie tylko po jeździe na wstecznym.
Może w momencie cofania robił się gdzieś jakiś luz który następnie jest kasowany z szarpnięciem w momencie ruszania do przodu. Np. przegub (wewnętrzny lub zewnętrzny), ma luzy i rozwala skrzynie, która w momencie ruszania, po skasowaniu luzu na przegubie, napotyka opór i jest uderzenie? Ale czemu nie za każdym razem tylko od czasu do czasu?
Czy może problem leży w samej skrzyni biegów która kończy żywot np. wyłamany ząb na jakimś kole zębatym?
A może jeszcze coś innego?
Będę wdzięczny za jakieś informacje.
(skrzynia manualna 5 biegów.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności