Skocz do zawartości
Gość mariusz0905

Znikło podświetlenie deski !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość luty

Sprawdz kable pod gumowa osłona przy zawisach w drzwiach kierowcy. Jest to miejsce gdzie kable moga sie przetrzec. Tak wlasnie bylo w moim passacie. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja mam takie problem, moze ktos juz to przerabial. Na desce rozdzielczej nie swieca mi wszystkie diody, efekt - ciemne miejsca na desce. Na obrotomierzu mocniej swieci tylko na 20 i 50 reszta ciemniejsza i to duzo na predkosciomierzu 80 i 100 cala reszta swieci ladnie.

Probowalem czyscic styki wlacznika swiatel ale tu nie ma poblemu. Zauwazylem ze czasami podczas jazdy zaczyna juz i 20 na predkosciomierzu przygasac ale palne reka w deske i swieci.

Jakies propozycje? bede zmuszony rozbierac deske?

Dzieki z gory za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też padło wczoraj podświetlanie deski i wszystkich przycisków w środku i na dodatek jescze nie świeci mi prawa strona postojowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi też padło wczoraj podświetlanie deski i wszystkich przycisków w środku i na dodatek jescze nie świeci mi prawa strona postojowy

 

 

Sprawdź na początek bezpieczniki

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523&highlight=opis+bezpiecznik%25F3w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki sprawdzałem i wszystkie sa dobre,miałem jak poprzednicy,kilka razy przygasało i wkoncu zgasło i juz 3 dzien smigam na ciemno ,zaraz sie biore za wyłacznik swiateł tam moze byc przyczyna jak co to napiszae jak poszło

 

udało mi sie zroibić ,jednak był to wyłącznik swiateł

nie bawem zapodam kilka fotek z tej operacji

 

jezeli kogoś to zainteresuje to wrzucam kilka fotek z operacji

 

87864405zf5.jpg

87864405zf5.3119ffc0f5.jpg

xfgj2kt4.jpg

xfgj2kt4.990ab7f4ed.jpg

dsc00109cf9.jpg

dsc00109cf9.e1bf7dfcbe.jpg

dsc00107yb0.jpg

dsc00107yb0.2644715d49.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem. Podłączyłęm sobie CB radio w pasku B4 (mase z CB do szarego przy radiu) i wieczorem patrze nie ma oświetlenia deski i całej reszty. Zabrałem sie za rozbieranie. Gdy rozebrałem pół konsoli zobaczyłem ze przy wlaczaniu świateł migną żarówki i tyle. Macie jakiś pomysł jak to naprawić bo tak troche nieprzyjemnie jeździć w nocy bez oświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłącz kable od zasilania CB i sprawdź czy podświetlenie działa. Jak działa tzn że źle podłączyłeś te przewody od CB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam taki problem, a mianowicie, ginie mi podświetlenie, klimatyzacji, dzwigni biegów, oświetlenie nawiewów, i podświetleń przełączników na drzwiach. Może to być bezpiecznik nr. 3 czy uszkodzony mam potencjometr od regulacji podświtlenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem cały temat ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem,a mianowicie:

Przedwczoraj walczyłem z wymianą zaróweczek w nawiewach(3 godz potów)ale wkoncu sie udało.Wczoraj przestała mio swiecic sie jedna z zaróweczek od podsw nawiewu(ciezko jest je porzadnie zlutowac-kto to przerabial to wie...)A dzisiaj rano zauwazyłem brak podswietlenia deski,właczników,pokreteł,climatronika-podsw tablicy rejestracyjnej działa.

Tez kompletnie nie mam pojęcia od czego zacząc????Jak dotykam potencjometr od natezenia podsw deski to jest lekko goracy-podejerzewam ze to on jest winny?Moze ktos przerabiał temat w podobnej konfiguracji??/POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ogromne zainteresowanie tematem...:rolleyes:Być moze komuś,,,kiedyś to pomoże....Podpiąłem zamiennie wł swiatel i potencjometr i dalej były te same objawy,nie bylo prądu na wyjsciu w regulacji oświetlenia,co lepsze przepiąłem swoje wlaczniki do identycznego pasiora i tam dzialaly...?Zaczałem kombinowac na mostkowaniu regulacji podsw z przewodem szarym i niebiekim(posrodku bezpiecznik 5a) i dalej nic!!!Az w pewnym momencie cos pyknelo:eek: i wszystko powrócilo do normy...

Rozebrałem regulator i okazalo sie,ze byla lekko podsmażona jedna sciezka i wloski od potencjometra nie stykały za dobrze.A jest to ,ze podczas tej ustarki nie klepalo km dziennych i ogólnych...Dziwna sprawa ale naszsczescie wszystko wrócilo do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok szybko jak potencjometr się grzeje a deska nie świeci sprawdzcie zapalniczkę odepnijcie kość zasilającą ją jak wam się wszystko zapali i zaświeci to najlepiej odetnijcie i zaizolujcie przewód szaro - niebieski od kości do niej i powinno smigać wam wszystko wieki aż miło. Tam panowie inżynierowie sie nie popisali system jest tak karygodny że aż strach. wiecej na priva wytłumacze lub gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To mój debiut na forum Passata i niestety od razu problem ;).

 

Problem ten sam jak w temacie głównym. Ale po kolei.

Miałem kłopoty z działaniem wycieraczek (pracowały zbyt wolno). Postanowiłem wykręcić cały mechanizm i go przesmarować. No ale żeby się tam dobrać musiałem wymontować skrzynkę z komputerem. Niestety odpinając wtyczki od kompa nie odłączyłem przed demontażem akumulatora (mea culpa). No i po ponownym podłączeniu okazało się, że nie działa podświetlenie deski rozdzielczej, nawiewów i tablicy rejestracyjnej z tyłu. Nie wiem, czy jest między tym jakiś związek przyczynowo-skutkowy ;). Może jakaś iskra przeskoczyła przy ponownym wkładaniu wtyczek....

 

Okazało się, że napięcie nie dochodzi do jednego pina we wtyczce od regulatora jasności oświetlenia (a chyba powinno być na dwóch pinach - niestety nie pamiętam kolorów przewodów, kojarzę tylko, że są one naprzeciw siebie). Na razie wymyśliłem tylko taki patent, że połączyłem ze sobą pin działający z niedziałającym i wcisnąłem to w regulator - podejrzewam, że to nie jest najlepsze rozwiązanie, ale na razie nic innego nie przyszło mi do głowy - ale jak na razie działa, z tym że dopiero po przekręceniu kluczyka. Niestety z elektryką jestem na bakier i wolałbym mieć to zrobione jak należy (w ostateczności czeka mnie wizyta u elektryka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że na ten problem trudno odpowiedzieć jednoznacznie bo w każdym przypadku przyczyna może być w innym miejscu,u kogoś mogła pomóc wymiana wyłącznika lub potencjometru, u kogoś innego problem był przy zapalniczce, to jest instalacja elektryczna i tu 99% sukcesu to zlokalizowanie przyczyny usterki,sama naprawa nie będzie już problemem.Niestety wizyta u elektryka też może niewiele pomóc naciągną nas na koszty a usterka i tak pozostanie. U mnie jeszcze deska świeci ale problemów z elektryką miałem nie mało,mój pasek jest dość wiekowy zresztą instalacja elektryczna nie jest mocną stroną passatów,ale wszystkie związane były z tym że gdzieś było zwarcie albo nie stykała masa lub były wypalone styki, i największym problemem zawsze było znalezienie gdzie to jest.Trzeba szukać przetartych kabli wypalonych styków,przepalonych ścieżek,zimnych lutów, jeśli grzeją się poszczególne elementy potencjometr lub wyłącznik to na pewno gdzieś jest zwarcie a wina wcale nie musi leżeć po stronie tych elementów które się przegrzewają,musimy po prostu przejrzeć wszystko w tej części instalacji w której jest usterka a i tak może się nie udać znaleźć miejsca usterki albo wręcz przeciwnie trafimy na nie od razu lub zupełnie przypadkiem.Temat ciągnięty jest już bardzo długo i wiem że ja także nie napisałem nic nowego,bo myślę że trudno tu o jednoznaczną odpowiedź bo jak wspominałem wcześniej w każdym przypadku przyczyna może być w innym miejscu a objawy takie same czyli w tym temacie brak podświetlenia deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w passacie 99 r jest podobny problem jak włącze coś do gniazda zapalniczki potrafi zgasnąc podświetlenie poruszam gniazdem i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość meczko1

U mnie też powodem zniknięcia podświetlenia była zapalniczka.Wystarczyło wyciągnąć i podświetlenie się pojawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy w b6 sa podswietlone ikonki nawiewu tak jak w b5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krystiano po 10 latach zapytam o finał twojego problemu (mam ten sam), bo chyba doczekał się jakiegoś rozwiązania ? U mnie deska i wszystkie diodki migają jak chcą. Wymieniłem włącznik świateł i to samo. Mam przejście między masą regulatora a stykiem 31 włącznika (brązowy przewód). Włącznik załącza +12V na swój styk 58 i wtedy +12 jest obecne na regulatorze. Jest też przejście pomiędzy wyjściem regulatora a stykiem 58d (szaro-niebieski) i gdy deska sporadycznie świeci to na tym styku 58d (skrajny lewy u góry) jest ok. 10V, a gdy deska miga lub nie świeci (przeważnie) to jest ok. 0.4V. Obawiam się podać +12 z aku na styk 58d (w razie czego mnóstwo diód do wymiany), ale gdyby wtedy świeciło na max , to chrzaniłbym tą całą regulację. Obawiam się też , że regulator nie musi być walnięty, a w ASO krzyczą za niego 170zł. Dodam, że rzadkich chwilach świecenia liczniki świecą jednostajnie, bez reakcji na pokrętło regulatora, a reguluje się jedynie jasność przycisków, klimy , gałek lusterek itd. Napisz jak rozwiązałeś swój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przygasały lampki od szyb i zamka(tam gdzie były ledy) kiedy zamek tylni przez słabo doprowadzoną masę przeskakiwał. Przez to moduł komfortu wariował. Lampki podświetlenia wnętrza też przygasały. Bo było obciążenie. Czasem zamek wariował, a czasem nic nie było słychać i przygasało albo migało.

Druga opcja jak zmieniłem podświetlenie w regulatorze jasności i źle go złożyłem to też cuda były. Rozbierz, wyczyść, przedmuchaj, może zimne luty są, może styki nie łapią. Używka kosztuje 20 zlotych.

Można przejrzeć też panel szyb, może robi problemy.

 

Licznik jak świeci ciągle tak samo to nie dobrze. A w miarę jasno świeci? Wszystkie diody świecą? Może masz zwarę na 58d przy liczniku i dochodzi do niego stałe napięcie skądś?

Edytowane przez jerzalke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym, że nie zapala się podświetlenie zegarów i przycisków w kokpicie, nie włączają się światła pozycyjne tylne i przednie oraz podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Gdy na wyłączonym zapłonie/bez kluczyka w stacyjce włączę kierunkowskaz, to światła pozycyjne świecą po wybranej przeze mnie stronie, jeśli przekręcę wtedy włącznik świateł, zapalają się światła pozycyjne po drugiej stronie oraz podświetlenie zegarów i kokpitu, działa też wtedy pokrętło do regulacji natężenia podświetlenia. Inne światła działają normalnie. Włącznik świateł był wymieniany 3-4 lata temu. Przeczyściłem styki włącznika świateł o raz wtyczki środkiem do czyszczenia elektroniki, ale nic to nie dało. Jaka może być tego przyczyna? Ten włącznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności