Skocz do zawartości
Tomek122

Dziwne działanie zamków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem forum i od niedawna posiadaczem passata b5, więc proszę o wyrozumiałość.

Mam problem z zamykaniem mojego passata b5 98r.
Otóż tak:
Blokując go od środka (przyciskiem na drzwiach kierowcy), zamyka on zamki przednie ale tylne zamyka i odrazu otwiera. Jeśli zamykam go z pilota, to zamyka wszystkie zamki bez wyjątku, jednak nie włącza się dioda przy drzwiach kierowcy. Ale jak zamyka passata kluczykiem, to po pierwszym przekręceniu, zamyka zamki (wszystkie a jak okna są otwarte to je też domyka) a po drugim przekręceniu zamyka słychać jakby jeszcze tez domykał zamki i teraz doida przy drzwiach kierowcy miga.

W związku z tym mam pytanie, dlaczego z kluczyka wszystko działa jak należy a z pilota i od środka zamykanie przyciskiem blokady nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z wytartymi mikrowłącznikami w tylnych zamkach

przyciskiem w środku spróbuj wcisnąć otwieranie i jak będzie w trakcie pracy zamków to zamykanie jeśli wtedy zamknie i nie otworzy to mikrostyki, lub zimne luty

co do pilota, wygląda na to że nie działa Ci podwójne ryglowanie przy pierwszym wciśnięciu, spróbuj zamknąc i od razu drugi raz szybko jeśli zadziała tzn. że tak masz ustawione, można sobie to zmienić w module komfortu w zakładce Dostosowanie

co do zamykania z kluczyka, po drugim przekręceniu zamyka podwójny rygiel, i wtedy nie otworzysz go siedząc w środku, dezaktywuje klamki wewnętrzne

to sobie też można zmienić w module komfortu

ogólnie możesz sobie np. ustawić żeby przy jednym wciśnięciu przycisku na pilocie zamykał tylko na pojedynczy rygiel, a przy drugim ryglował podwójnie, albo żeby od razu było podwójnie

możesz też np. ustawić żeby przy jednym wciśnięciu otwierania na pilocie, otwierał tylko drzwi kierowcy, a pozostałe dopiero przy drugim

można zmienić żeby migał sobie kierunkami przy otwieraniu i zamykaniu, bądż też dawał sygnał dźwiękowy alarmem, albo np. blokował drzwi po przekroczeniu 15km/h

a otwierał po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i takie tam

wszystko do znalezienia na necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie  z ciekawości , dlaczego z kluczyka rygluje a z przycisku na drzwiach kierowcy zamyka i odrazu otwiera, skoro to wina krańcówek? 

Czy ww czynnosci wykonam programem vcds lite? Bo posiadam taki kabel: VAG USB KKL line we wtyku OBD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Dzieki za odpowiedźi. Faktycznie okazalo się, że mam zimne luty w zamku. Lutownica poszła w dłoń, 2 minuty i polutowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam problem z zamkiem taki że nie mam sygnalizacji światłami kierunków zamykania i otwierania. wszystkie bezpieczniki sprawdzone i sprawne. C oto może byc

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, zulwik napisał:

Witam ja mam problem z zamkiem taki że nie mam sygnalizacji światłami kierunków zamykania i otwierania. wszystkie bezpieczniki sprawdzone i sprawne. C oto może byc

?

Witam prawdopodobnie problem rozwiązany, ładuje dziś aku i po podładowaniu pojawiły się światła, widoczne napięcie było za niskie, ale mogłem jeszcze zapalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności