Skocz do zawartości
przemo_zg

usterka skrzyni biegów + poduszki powietrznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy,

Dzisiaj po przejechaniu 15 km, auto stało pod sklepem przez ok 20 minut (zakupy) po uruchomieniu silnika wyskoczyła DSG "usterka skrzyni biegów" + " usterka poduszka powietrzna" - dojechałem tak do domu kilka km bo błędy nie chciały zniknąć. Po odłączeniu akumulatora na chwile (reset) wysypały się wszystkie systemy (asystanci, esp, skrzynia, poduszki itp), zrobiłem skan i skasowanie błędów, z tym, że zostały te 2 z początku opowieści (skrzynia + poduszki). Dodatkowo nie działa kierownica (brak podświetlenia, przyciski nie działają). W załączniku jest log, może jakaś mądra głowa coś podpowie. 

Stało się to nagle i bez przyczyny. Nadmienię, że przy skręcaniu kierownicą były jakieś dziwne dźwięki (jakby coś o siebie tarło) i z dołu wisi jakiś jasny plaster (nie wiem czy to ma związek i co to jest) (zdjęcie poniżej)

 

Czy ktoś ma jakieś pomysły, czy załatwiać lawetę? 

(

19e95c76-6718-4067-94d4-04e273513a47.JPG

4e8c749d-c7dd-4512-9486-09d79678b388.JPG

Log-m.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę, że brak zainteresowania, jednak gdyby ktoś miał podobny problem kiedyś to jest to usterka taśmy airbag kierownicy (zwijacz). 

Stąd usterka poduszki i brak sterowania z kierownicy, natomiast usterka skrzyni biegów wyskakiwała ponieważ mam na kierownicy łopatki do zmiany biegów. 

koszt w ASO ok 1000 zł za sam zwijacz.

Używka z manetkami w ładnym stanie - ok 200-250 zł z allegro.

Generalnie mając narzędzia można samemu wykonać naprawę. Częsci nie trzeba kodować - wymiana plug&play.

Temat do zamknięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności