Skocz do zawartości
hamer

Problem z zamknięciem bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Być może ktoś już miał podobny problem, nie udało mi się znaleźć podobnego na forum.

Passat B8 variant keyless.

Mianowicie: czasem po otwarciu bagażnika, nie można go zamknąć ani z przycisku klapy, ani z kluczyka. Przy wciśnięciu przycisku z klapy wydaje ok. 5 szybkich piknięć w wysokich tonach i ani drgnie.

Myślałem, że to być może z powodu otwartych drzwi kierowcy, odpalonego silnika, włączonych awaryjnych. Szukałem różnych wspólnych czynników dla tego zachowania, ale nic z tego. Mam wrażenie, że bagażnik nie zamyka się, "bo tak".

Pomoże ktoś?

 

Dodatkowe pytanie - co oznacza (również czasem) pikanie w momencie otwierania bagażnika? Dźwięk brzmi, jak ten cofającej ciężarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, hamer napisał:

Dodatkowe pytanie - co oznacza (również czasem) pikanie w momencie otwierania bagażnika? Dźwięk brzmi, jak ten cofającej ciężarówki.

Jak nikogo nie ma za autem to ma ostrzegać, że coś tam się dzieje, żeby w łeb nie dostać

A 5 szybkich piknięć może oznaczać jakiś błąd, pewnie do ustalenia w serwisie.

Edytowane przez Jarod84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2020 o 16:24, hamer napisał:

Być może ktoś już miał podobny problem, nie udało mi się znaleźć podobnego na forum.

Passat B8 variant keyless.

Mianowicie: czasem po otwarciu bagażnika, nie można go zamknąć ani z przycisku klapy, ani z kluczyka. Przy wciśnięciu przycisku z klapy wydaje ok. 5 szybkich piknięć w wysokich tonach i ani drgnie. Pomoże ktoś?

Miałem taki przypadek ze 3 razy  w ciągu 5 lat.

Trzeba baaaardzo powoli ręcznie zamknąć klapę,  aż do momentu kiedy przy samym końcu na dole siłowniki same zaciągną i zaryglują klapę. Na ręczne przyciąganie klapy trzeba poświęcić około 30 sekund ze swojego życiorysu :( Potem już znowu działa normalnie. 

ASO tego nie bardzo potrafi naprawić. 

Po prostu system czasami zawodzi (Ten Typ Tak Ma)

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

14 godzin temu, jopstons napisał:

Miałem taki przypadek ze 3 razy  w ciągu 5 lat.

Ja już chyba z 10. raz w ciągu pół roku i za każdym razem w najmniej odpowiednim momencie :) Dlatego zacząłem szukać posiadaczy doświadczonych w tym problemie.

 

15 godzin temu, jopstons napisał:

Trzeba baaaardzo powoli ręcznie zamknąć klapę,  aż do momentu kiedy przy samym końcu na dole siłowniki same zaciągną i zaryglują klapę. Na ręczne przyciąganie klapy trzeba poświęcić około 30 sekund ze swojego życiorysu :( Potem już znowu działa normalnie.

Staram się delikatnie, choć mi to zajmuje ok. 10 sekund ;)

Czyli standardowy problem elektroniki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności