Skocz do zawartości
Tomsonik

Passat B8 kombi - po deszczu cieknie woda z pokrywy bagażnika po jej otwarciu.

Rekomendowane odpowiedzi

Po deszczu zbiera mi się woda w tylnej pokrywie bagażnika. Wylatuje przez boki na łączeniu plastików mniej więcej w połowie pokrywy. Gdzie można udrożnić jakieś ujście żeby prawidłowo spływała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kombiku za odprowadzanie wody z klapy bagażnika odpowiedzialny jest wężyk nr katalogowy 510827861A.

Koszt w ASO 24zł (a z wymianą razem jakieś 200zł).

Na końcu tego wężyka jest taka czarna gumowa "uszczelka" która jest felerna i po jakimś czasie rozpada się. Woda wtedy zamiast być odprowadzana na zewnątrz klapy leje się do środka.

 

Fotki użytkowników z innego forum

 

 

BiDk9kpTURBXy8zMDZmNTllMzQxMWE1NTdjMGNlM

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To radziłbym szybko wymienić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ASO mi to robiło przy innej okazji.

Dziś pewnie spróbowałbym sam po obejrzeniu jak rozbebeszyć tylną klapę w kombi 

Passat

Golf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciężej to się zdejmuje poszycie klapy a jeszcze ciężej zakłada. Sam wężyk, to pikuś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedyny plus ze auto stoi pod gorke pod duzym skosem. Dzis zamowilem w aso bo u nas na stanie to chyba nic nie maja - koszy 7€.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze sprawdzić uszczelkę przy trzecim stopie, znana usterka z passata B6 który też miał trzeci stop w klapie bagażnika, a nie jak B5 za szybą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo to samo. Okazalo sie, ze ktos kiedys wyciagal trzeci stop i przy skladaniu pod uszczelke podszedl przewod, dlugo tego szukalem... Stopa nie bylem w stanie samemu wyciagnac, wyciagneli go w aso sle uszczelka okazala sie juz w tym miejscu wygnieciona a ze jest ona razem z lampa to zalozono nowa lampe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem profilaktycznie wężyk (510827861A) guma na "oko" w klapie wyglądała ok ale po wzięciu w palce dookoła była naderwana.
Dodatkowo wymieniłem uszczelkę wycieraczki (6Q6955758A).
W ASO wężyk 24zł a uszczelka 11zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności