Skocz do zawartości
Kimo

Wpadający pedał hamulca

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem: czasami przy hamowaniu hamulec łapie bardzo nisko z mniejszą siłą hamowania. Dzieje się tak dosyć wybiórczo - czasami raz na dzień, czasami częściej. Przy drugim hamowniu już jest ok - łapie odpowiednio wysoko i mocno. Co może być powodem - zapowietrzenie? Tylko czy wtedy działo by się to tylko czasami? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A płyn hamulcowy dawno wymieniany? Ja zacząłbym od niego, kiedy zacznie się w nim zbierać się woda zaczyna tracić swoje właściwości hydrauliczne. Myślę , że na początek to najtańsze rozwiązanie niż od razu grzebanie w całym układzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arnet

Jesli chcesz przezyc do wakacji, i przy tym nie zabic innych urzytkownikow drogi, pjec czym predzej do warsztatu jkaiegos na wymiane plynu i odpowietrzenie ukladu hamulcowego...

W przciwnym razie... ktoregos razu wpadnie Ci pedal w podloge i bedzie koniec przygody na tym swiecie. :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ew. zapowietrzenie się układu może mieć związek z wymianą sprzęgła? Wymieniałem cały komplet kilka dni temu i teraz uświadomiłem sobie, że problemy z hamulcem zaczęły się właśnie po tym zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe zależy kto i jak wymieniał (generalnie przy wymianie sprzęgła fachowiec nie rozpina hydrauliki sprzęgła i hamulcowej) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem że wpada pedał hamulca wpada i trzeba pompować kilka razy podczas jazdy. Było wymieniane wszystkie dociski przód tył i jeszcze pompa hamulcowa.

I zostało odpowietrzono cały układ hamulcowy kilka razy normalnie i sprężynowo. Miękki pedał hamulca. Proszę o pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności