Skocz do zawartości
Chris1125

Świece żarowe błąd P0672

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim. Mój  Pasek 2.0 tdi 190km.2016 rok. Chciałbym się podzielić doświadczeniem z Świecami żarowymi w moim pasku.

Wyskoczył check engine ( podpialem kompa wyskoczył błąd P0672 ) oczywiście chciałem wymienić wszystkie świece. Początkowo sam , później przez brak doświadczenia mi przeszło...

Większość warsztatów do których pisałem wycenia wymianę 4 świec w tym na trzecim cylindrze tą  z czujnikiem... co ciekawe  serwis  Aso Vw zaproponował sprawdzenie miernikiem świec i kabli. Okazało się tak jak sadzilem ,że świeca  na drugim cylindze padła ,powiedzieli że nie ma potrzeby wymieniać wszystkich świec na raz. One nie mają interwalu  wymiany. Ważne żeby wymieniana świeca miała takie same parametry jak trzy inne, czyli najlepiej taką samą założyć  jak była.  Może komuś przyda się  taka informacja. Pozdrawiam.

Edytowane przez Chris1125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi wczoraj wyskoczył Check i błąd P0671 . Świeca żarowa cylindra pierwszego. 

Czy bez wykręcenia starej świecy jesteśmy w stanie ustaliś jaki jest jej symbol? 

Czy to 03L905061G ? 

 

Proszę o poradę. '

 

PS> Przebieg 220Kkm

Edytowane przez Stona_2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to musisz wykrecic zeby zobaczyc co tam siedzi. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za zainteresowanie.  Podjąłem dzisiaj próbę wykręcenia jednej świecy i o dziwo wykręciła się bez żadnego oporu. Mógł bym nawet napisać że była całkowicie luźna. Spisałem z niej symbol 03L 963 319 wkręciłem ją na miejsce i pojechałem do intercars kupić świece. kupiłem 3szt po ok 40 zł. Bosch.  (ta czwarta jest z czujnikiem ciśnienia).Wszystkie świece wykręciły się bez żadnego nakładu siły. Błąd skasowałem i wszystko jest w porządku. 

PS. operację przeprowadziłem na ciepłym silniku. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2020 o 07:04, rosol napisał:

@Stona_2006 podaj kod silnika

Mozesz podac czy dla kodu silnika CRLB jest ta sama(03L 963 319 AB(teraz etka juz pokazuje D jako nastepce AB) co podal Stona_2006 bo mi tez pokazuje ze blad na 1 cylindrze p067100 - czy tez trzeba kategorycznie to wykrecac i sprawdzac. 

@Stona_2006 - uzywales klucza dynamometrycznego czy na oko?

Edytowane przez loki7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności